Безкоштовні фрукти та ягоди в столиці і не тільки

0
225
безкоштовні фрукти в чехії

Нинішній рік багатий на фрукти. На щастя для пражан і столичних студентів – також на безкоштовні. Якщо, звичайно, не полінуватися і зробити прогулянку в один з приблизно тридцяти громадських садів чеської столиці, де багато дерев обтяжені яблуками, грушами, сливами, а в деяких випадках і абрикосами. Вже четвертий рік у Празі діє проект під назвою «Na ovoce» («За фруктами») однойменного об’єднання.

Його ініціатори за допомогою спеціального мобільного додатку або карти на своєму порталі Na-ovoce.cz радять пражанам, де в даний час можна запастися яблуками, горіхами та іншими сезонними дарами природи на тиждень, і які сорти в різних садах можна знайти. Ініціатива одержала підтримку з боку празького муніципалітету.

Виплекати своє дерево

Учасники програми також почали з 2017 року висаджувати плодові дерева. Таким чином, за допомогою місцевих жителів, багато з яких захотіли «усиновити» конкретні дерева, з’явився новий сад в Модржанах. І в північному районі Сухдол, розташованому на лівому березі Влтави, нині красується новий сад, названий «Весільним».

“Молодята звернулися до товариства, яке ініціювало проект, з проханням дозволити їм в якості весільного дару посадити громадський сад”, – розповіла одна з ініціаторів програми Катка Кубанкова. За її словами, така велика кількість фруктових дерев в громадських садах столиці є воістину унікальним у межах всієї Європи.

У населеному пункті Унетице поблизу Праги за підтримки клубу Jestřábník оновлюються насадження черешні. Всі громадські сади є надбанням городян. Поряд зі згаданими починаннями, в майбутньому у мегаполісі має з’явитися наукова фруктова стежка. Одним з найулюбленіших місць Катки Кубанкової є сад в Кличове, частині дев’ятого празького району. Саме тут щорічно організовуються Фруктові святкування цього об’єднання.

Джерело: Радіо Прага

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here