Чехія вимагає від цілителів звіту та реєстрації

0
122
альтернативна медицина

Міністерство охорони здоров’я Чехії розробляє закон, який дозволить карати цілителів, які завдали шкоди здоров’ю своїх клієнтів. Він дозволить постраждалим звернутися до суду та отримати компенсацію.

Нині судитися з цілителями дуже складно, їм достатньо просто заперечувати, що вони призначали яке-небудь лікування.

Як приклад можна навести випадок з шестирічним хлопчиком, що страждав на епілепсію, ДЦП та цукровий діабет. За день він міг витримати до семи нападів. Тому батьки звернулися до цілителя, який поставив діагноз щодо стану здоров’я у відповідності з зображення райдужної оболонки ока дитини. Він порекомендував “зняти” хлопчика з інсуліну. Батьки почали поступово обмежувати надання інсуліну, доки зовсім не перестали. Покращень не відбувалось, і при гіпоглікемічному нападі хлопчик помер.

За недбальство батьків засудили до восьми років позбавлення волі. Цілитель, однак, залишилися без покарання. Серед іншого тому, що ніхто не зміг довести, яке “лікування” він порекомендував, і батьки не могли обгрунтувати, що вони дійсно отримували поради від нього.

Аналогічних випадків у майбутньому планують запобігти завдяки спеціальному закону, який готує Міністерство охорони здоров’я. “Наша мета-відокремити зцілення від традиційної медицини і накласти відповідальність на цілителів за їх діяльність, зокрема щоб вони зобов’язані були вести документацію, як лікарі”, – зазначає представник уряду Габріела Степаньова і додає, що перший варіант законопроекту буде готовий у червні.

Цілителі таким чином, повинні будуть у письмовій формі реєструвати, які проблеми зі здоров’ям у своїх клієнтів вони виявили, і те, що їм порекомендували. “Відсутність будь-якої документації є сьогодні основною проблемою, якщо хтось хоче привернути цілителя до відповідальності”, – розповідає президент Чеської медичної палати Мілан Кубек, – “В даний час саме альтернативним цілителям можна просто заперечувати, що вони давали якісь вказівки”.

Джерело: tyden.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here