Чехія має намір змінити підхід до вивчення новітньої історії

0
138
чехія перегляне викладання сучасної історії

Міністерство освіти Чехії готується переглянути методику викладання в школах сучасної історії.

На цей крок Міністерство йде заради бажання протистояти впливу Росії. Раніше в доповіді Служби безпеки Чехії за 2017 р. був зроблений наступний висновок: «Сучасна історія, якої навчають у школах, є де-факто радянською версією сучасної історії. До певної міри, до проросійського панславізму схильне і вивчення чеської мови і літератури. Не припиняється вплив радянської пропаганди і є фактом те, що росіяни керують сучасною історією, створюють грунт для сучасної російської гібридної стратегії».

Сайт Novinky.cz повідомляє, що представники міністерства освіти зустрічалися з головою Служби безпеки Чехії Міхалом Коуделкой. В даний час сторони не розголошують подробиць зустрічі. Відомо, що дебати на цю тему почнуться в кінці січня або на початку лютого. Не виключено, що Міносвіти змінить Загальноосвітні програми (Rámcové vzdělávací programy), що були затверджені в 2005 р. і стали основою для чеської шкільної освіти.

Історик Інституту вивчення тоталітарних режимів Ладислав Найберт вважає, що Служба безпеки Чехії перебільшує вплив СРСР і сучасної Росії на викладання історії в чеських школах.

«Я не можу відповідати за кожного вчителя, але підручники та інші навчальні матеріали досить критично описують радянську великодержавну політику», — сказав він в інтерв’ю Idnes.cz.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here