Чехія опинилася в лідерах за вживанням алкоголю в Європі

0
93
чехи в лідерах за вживанням алкоголю

Литва, Франція, Чехія. Саме так виглядає трійка лідерів зі споживання алкоголю в Європі. За рік житель Чехії старше 15 років випиває в середньому 11,7 літрів чистого алкоголю. Гнітючу статистику хоче змінити Всесвітня організація охорони здоров’я – минулого тижня її представники зустрілися з міністром охорони здоров’я Чехії Адамом Войтехом і десятками чеських фахівців у галузі охорони здоров’я.

«Ми знаємо, що у вашій країні існує проблема не тільки надмірного вживання алкоголю, але і куріння, починаючи з підліткового віку. Ми повинні працювати над вирішенням цієї проблеми не тільки на рівні міністерства, а на рівні держави і цілого суспільства», – зазначив Ганс Клюге, керівник європейського відділу Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Лідерами по вживанню алкоголю виявилися литовці, які випивають 13.2 літрів чистого алкоголю на рік. Чехія ділить друге місце разом з Францією. Словаччина посіла 15-е місце.

У такого високого рівня споживання алкоголю, на думку психолога Мартіна Яри, кілька причин. Перш за все, алкоголь в Чехії дуже дешевий і доступний. Крім того, особливістю Чехії вже давно є культурна толерантність до вживання алкоголю як вдома, так і в громадських місцях.

«Окремо варто виділити те, що чехи не особливо піклуються про своє психологічне здоров’я. У разі виникнення життєвих проблем, замість того, щоб звернутися за допомогою до фахівця, вони намагаються вирішити проблему алкоголем», – розповів Мартін Яру.

Але в той же час, як ми розповідали раніше, пиво втрачає популярність серед чехів.

Джерело: denik.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here