Чехія опинилася в лідерах за вживанням ліків проти високого тиску і діабету

0
425
споживання ліків

Нещодавно Організація економічного співробітництва і розвитку опублікувала свіжу статистику щодо вживання ліків у різних країнах. Результати Чехії виявилися гнітючими відразу в декількох категоріях.

За вживання ліків проти діабету чехи посіли 2 місце у світі, поступившись лідерством Фінляндії. Якщо середній показник вживання інсуліну в світі – 67,3 осіб на тисячу жителів, у Чехії він склав 88,1.

Багато ліків чехи приймають і проти високого кров’яного тиску. У цій категорії Чехія посіла третє місце. Перше місце посіла Німеччина, друге – Угорщина.

На думку фахівців, до такого результату Чехія прийшла з двох причин. По-перше, багато чехи відчувають проблеми із зайвою вагою і вживають надто багато алкоголю і тютюну.

«Чехи – один з народів, що ведуть неправильний спосіб життя. Логічно, що це призводить до серйозних наслідків, таких, як розвиток діабету і багатьох серцево-судинних захворювань», – зазначила керівник Центру підтримки здоров’я Державного департаменту охорони здоров’я Марія Неєдла.

По-друге, лікарі в Чехії часто призначають своїм пацієнтам комбінований спосіб лікування – прийняття відразу декількох препаратів одночасно. Таким чином, чехи використовують більше препаратів, порівняно з багатьма іншими країнами.

Все це веде до збільшення витрат на ліки. За даними Чеського діабетологичеського об’єднання, щороку на лікування діабету витрачається понад 22 млрд крон. 40% від цієї суми йде на пряме лікування, 60% – на запобігання ускладнень, викликаних цим захворюванням.

Величезні суми йдуть на боротьбу з високим тиском.

«Тільки наша страхова компанія щороку виділяє на лікування гіпертонії 2,5 млрд крон. Проблеми з високим тиском зустрічаються у 850 тис наших клієнтів», – заявив Олдріх Тихі, представник Загальної медичної страхової компанії (Vseobecna zdravotní pojišťovna).

Джерело: denik.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here