Чехія платитиме нелегалам за добровільний виїзд з ЄС

0
211
чехія платитиме за добровільний виїзд нелегалів

Іноземці, які незаконно проживають в Чеській Республіці, зможуть заробити до 100 тисяч крон, добровільно залишаючи країну і обіцяючи не повертатися до ЄС, за новою ініціативою чеського міністерства внутрішніх справ, яка розпочнеться у квітні.

Програма називається Návraty і була організована за підтримки Фонду надання притулку, міграції та інтеграції Європейського Союзу (AMIF) і призначена для фінансової допомоги у добровільному виїзду з ЄС та повернення на батьківщину прохачам притулку, яким було відмовлено у ньому, та іншим особам, які очікують депортації з Чеської Республіки, .

“Проект повинен зосередитися на всіх категоріях іноземців – перебувають вони в Чехії в нелегальній ситуації або шукають притулку”, – сказала представник Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки Гана Мала.

Очікується, що громадяни Афганістану, Індії, Іраку, Ірану, Монголії, Нігерії, Пакистану, Росії, Узбекистану та В’єтнаму скористаються такою програмою.

Обґрунтування цієї ініціативи є простим: лише 40% прохачів притулку, яким було відмовлено, справді залишають ЄС, і цей процес може бути дорогим. Наприклад, депортація двох громадян Того з Німеччини обійшла заголовки новин, коли остаточний рахунок сягнув 177 000 євро (4,5 млн. крон).

Нова програма, що фінансується AMIF, сподівається заохотити прохачів притулку та інших осіб, які незаконно проживають в Чеській Республіці, добровільно поїхати за частину вартості, що могла б знадобитися для їх депортації, надаючи їм також матеріальну допомогу в переселенні.

У рамках програми було виділено 60 мільйонів крон, три чверті з яких будуть фінансуватися ЄС.

Згідно з програмою, заявники можуть отримати від 1500 до 4000 євро (40 000 – 100 000 крон) фінансової допомоги кожен, залежно від потреб переселення. Очікується, що перші заявники за програмою будуть оброблені в третьому кварталі 2019 року.

Офіційну інформацію про програму Návraty можна знайти на веб-сайті Міністерства внутрішніх справ Чехії.

Джерело: news.expats.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here