Чехія потребує не менше 500 тисяч українських працівників

0
204
чехія потребує працівників в сфері будівництва

Величезний дефіцит окремих категорій трудових ресурсів у сфері будівництва в Чеській Республіці спричинив за собою підвищення вартості будівельних і ремонтних робіт. Ціни ростуть шаленими темпами.

У той час як середня вартість будівництва одного квадратного метра офісних приміщень в країні в період з 1996 по 2016 рік практично залишалася незмінною, за останні два роки вона зросла на 50%, а в разі житлової нерухомості — навіть на 70%.

На думку Радима Пассера, засновника девелоперської компанії Passerinvest Group, «будівельна галузь в Чехії наближається до прірви, практично до самогубства».

За інформацією, наданою Пассером, сферу щорічно залишають 7500 працівників (вони йдуть на заслужений відпочинок) і ніхто не забезпечує заповнення кадрів.

«Це дуже ризикований сценарій розвитку. Якість роботи разом з корупцією знижує саме брак рук. Підприємці самі не в силах вирішити проблему, цим має зайнятися уряд», — вважає Пассер. Він упевнений, що з таких культурно близьких Чехії країн, як Україна, на роботу в ЧР могли б приїхати мінімум півмільйона людей.

За інформацією інформагентства ЧТК, Пассер звернув увагу на той факт, що в Польщі українцям було видано 1,5 млн трудових віз, а в Чехії — лише 100 тисяч. Також девелопер послався на дані економічної палати Чеської Республіки: додаткові 40 тисяч трудових віз для громадян України обійдуться скарбниці в 100 млн крон (3,9 млн євро), проте в підсумку принесуть 10 млрд крон (392 млн євро) на рік.

Джерело: radio.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here