Чехія повинна будувати 20 000 квартир на рік, щоб сприяти зниженню орендної плати

Чехія повинна будувати 20 000 квартир на рік, щоб сприяти зниженню орендної плати

На думку соціал-демократів (SOCDEM), держава має будувати 20 тис. квартир на рік і щорічно спрямовувати один відсоток валового внутрішнього продукту (ВВП) на вирішення житлових проблем. Колишня урядова партія хоче заплатити за будівництво грошима, заощадженими на житлових пільгах, кредитах Європейського інвестиційного банку, до 100% оподаткування продажу нерухомості іноземцям або галузевих податків, зосереджених на прибутках транснаціональних корпорацій. Про це журналістам повідомили представники SOCDEM на прес-конференції в Празі.

Соціал-демократи, які були виключені з Палати депутатів на останніх виборах, хочуть повернутися до своєї пропозиції щодо державних житлових компаній, якщо вони знову увійдуть до нижньої палати парламенту. Парламентська поправка, яка дозволяє муніципалітетам засновувати громадську компанію, яка б брала кредит на будівництво, пройшла друге читання під час останніх виборів. Його критикували нинішні урядові партії, а також тодішня коаліція ANO.

Голова SOCDEM Яна Малачова заявила, що чинний уряд не вирішує житлову проблему. «Справа не тільки в будівництві, а в тому, хто будує», – сказала вона. За її словами, держава мусить просунути власне будівництво, щоб зменшити оренду у всіх видах житла. Соціал-демократи хочуть надихнутися тим, як все будується у Відні. У зв’язку з поточним планом уряду щодо поступового збільшення витрат на оборону з двох до трьох відсотків ВВП вона зазначила, що держава повинна витрачати на житло не менше одного відсотка ВВП, тобто близько 80 мільярдів крон. «Якщо тут хтось розкидається відсотками ВВП, я вважаю, що один відсоток ВВП потрібно витрачати на житло», – сказала вона.

Соціал-демократія використовує у своїх рекламних матеріалах гасла «Жити комфортно, як у центрі Відня» або «Житло — наша зброя». Малачова критикує кабінет за те, що він надає перевагу зовнішнім питанням над внутрішніми. “Події останніх місяців також показують, що уряд не має такого великого впливу на закордонні справи, як здається”, – сказала вона. Проте, за словами Малачової, безсумнівно неспокійна міжнародна ситуація не є причиною нехтувати всім, що впливає на якість життя, тобто підвищенням цін на житло, а також на харчування та інше.