Чехія знімає обмеження для іноземних робітників

0
265
робота в Чехії

Чеські фірми з понеділка можуть знову подавати заявки на працівників з України та інших країн поза Євросоюзом без обмежень по типу робочої позиції.

Візові центри за кордоном на період надзвичайної ситуації були закриті. На практиці це означало, що вони не брали запити на робочі карти. Візові центри в Україні відкрилися в кінці травня, але видавали робочі дозволи лише сезонним працівникам у сільському господарстві. Крім того, візу могли отримати висококваліфіковані працівники в сфері охорони здоров’я, соціальних служб та наукових досліджень.

З понеділка відновили роботу державні програми для співробітників інших галузей. «На сьогоднішній день приймаються заявки на трудові карти українців, які були включені в програму кваліфікованих працівників до оголошення надзвичайного стану. Нові заявники також можуть подати заявку. В даний час візи видаються українським робітникам, чиї трудові карти вже були затверджені Міністерством внутрішніх справ », – заявила в понеділок прес-секретар Міністерства закордонних справ Зузана Штіхова.

Відзначається, що деякі компанії подали запити на прийом іноземних працівників в перші години з відкриття такої можливості. В рамках урядової програми «Кваліфікований працівник» Чехія видає в рік до 40 тисяч робочих віз громадянам України.

«Рестарт чеської економіки після кризи пов’язаний, крім іншого, з працівниками з-за кордону в рамках таких успішних програм, як, наприклад, проект для кваліфікованих кадрів. Нам довелося повторно пояснювати фірмам, що не дивлячись на сприятливу з епідеміологічної точки зору в Чехії ситуацію, в Україні, наприклад, ще діяли суворі заходи і епідемія там ще не пішла на спад. Тому оновити програму ми змогли лише зараз », – пояснив ситуацію голова чеської дипломатії Томаш Петршічек.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here