Чехів запитали про ставлення до різних країн

0
146
опитування чехів

У рамках листопадового опитування CVVM (Центр опитування громадської думки) запитав своїх респондентів, наскільки симпатичними чи несимпатичними є деякі країни. Респонденти висловили свою позицію за п’ятибальною шкалою з граничними значеннями “дуже подобається” та “дуже несимпатично”.

Традиційно чехи найбільше симпатизують Словаччині. 86% респондентів висловили найбільшу симпатію цій країні. Друга – Австрія, її позитивно сприймають 74% людей. Очевидно переважають Швеція, Італія, Франція та Великобританія.

опитування щодо симпатій чехів до інших країн

Однак в Великобританії симпатія давно зменшується. З початку 2015 року частка прихильників знизилася з 79 до 63%. З моменту останнього вимірювання у 2017 році країна втратила три процентні пункти і була єдиною, чиї переваги знизилися.

Окрім згаданих раніше, Греція та Угорщина, Польща та Японія також досягли абсолютної частки симпатій. Переважна частка симпатії також була висловлена респондентами до США, Німеччини та Литви.

“Що стосується України, Індії, Ізраїлю та Росії, то частка симпатизуючих сягала приблизно 20%, а частка несимпатиків – близько 40%”, – зазначив CVVM.

Майже половина людей негативно оцінили Туреччину та Китай, а половина – Палестину. В кінці рейтингу опинилися мусульманські країни, а саме Сирія, Ірак, Афганістан та Іран.

Порівняно з попереднім опитуванням, Греція покращилась на 15 процентних пунктів, а Угорщина – на 13 відсоткових пунктів.

Що стосується демографічних відмінностей, то середню симпатію до Росії висловлювали люди старше 60 років, тоді як люди до 29 років висловлювали до США, Індії та Туреччини. За політичною орієнтацією люди, схильні до правих, віддають перевагу Великобританії, США та Німеччини, з іншого боку до Росії та Китаю.

Опитування було проведено на початку листопада та залучило 1015 громадян старше 15 років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here