Чехи витрачають більше, ніж заробляють

0
150

Чеські домогосподарства збільшують витрати швидше, ніж зростає їх дохід. Люди вірять, що економіка продовжить зростання, показує аналіз Чеського бюро статистики.

На думку аналітиків, очікування чеських домогосподарств щодо подальшого економічного розвитку як і раніше позитивні. Показник довіри до економіки зріс з початку 2016 року, перевищивши попередній максимум 2006 року.

Це відбивається на прискоренні зростання споживчих витрат. Домашні господарства стали витрачати більше з початку минулого року. За перші три місяці цього року споживчі витрати зросли на 5% у порівнянні з попереднім кварталом, що позначилося на скороченні заощаджень.

«У першому кварталі рівень заощаджень досяг 8,4%. Це найменший показник, принаймні у статистиці з 1999 року. Зниження триває з минулого року», — говорить голова бюро Марек Рожичек.

Навіть коли домогосподарства відкладають частину своїх доходів у вигляді заощаджень, вони одночасно збільшують свою інвестиційну діяльність. «Темпи інвестицій зростають протягом декількох років і в цьому році були найвищими з кінця 2010. Домогосподарства традиційно вкладаються в основному в нерухомість — до 75% загального обсягу таких інвестицій», — відзначає аналітик бюро статистики Кароліна Сукупова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here