Через демографічну кризу Чехія підтримуватиме імміграцію жінок

0
190
в чехії старіє населення

Сьогодні в Чехії одну п’яту частину населення складають пенсіонери. До 2100 року практично третина громадян країни буде в похилому віці. Така зміна вікової структури населення викличе небачений попит на персонал, який би дбав про літніх людей. Саме в цій сфері очікується великий приплив кадрів з-за кордону, зокрема, вітаються працівники жіночої статі.

«У Франції, наприклад, давно існує тренд найму іноземців (в основному з країн Африки) у сфері догляду за хворими. У Німеччині переважно працюють громадяни Польщі. У Швейцарії, знову ж таки, німці. У Чехії поки що немає такої традиції, але скоро це має змінитися”, – коментує Терезі Шмідова з Život 90.

Вже зараз багато іноземців задіяно в охороні здоров’я. Згідно з даними Міністерства праці та соціальних справ, в цій області працюють близько 12 600 приїжджих. Вербування таких співробітників, однак, є трохи проблематичним через мовний бар’єр: старшому поколінню необхідно безперешкодне спілкування з доглядальницями.

Незважаючи на це, пенсіонери не надто звертають увагу на походження медпрацівників. Головне для них  -це турбота, догляд і розуміння з боку оточуючих.

Демографічна криза наздогнала багато європейських країн, і Чехія не є винятком. У майбутньому тут очікується збільшення розриву між народжуваністю і смертністю, що призведе до повільного вимирання населення. Прилив іммігрантів може уповільнити ці процеси.

Джерело: zpravy.aktualne.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here