Через відмову батьків від щеплень у Празі почалася епідемія кору

0
145
епідемія кору

Санлікарі Чехії в цьому році зареєстрували майже 70 пацієнтів з кором. За перші три місяці минулого року кількість заражень кір становила лише 38. За прогнозами лікарів, у найближчі дні захворюваність на кір зросте ще більше.

З березня в Празі, де зареєстрували більше 60% пацієнтів з кором, оголосили епідемію. Більше половини заражених – діти. Лікарі стверджують, що однією з причин такого поширення кору стала відмова багатьох батьків робити дітям щеплення.

Кількість хворих на кір зростає по всій Чехії. У Празі заразилося вже 48 людей.

«Ми припускаємо подальший сплеск зараження кором. Кілька пацієнтів з підозрою на кір вже госпіталізовані, на даний момент проходить лабораторне підтвердження цієї інфекції», – заявив прес-секретар празької санепідемстанції Збинек Боублик.

В останні роки все більше батьків відмовляються робити дітям щеплення від кору. За словами лікарів, причиною цього став міф про те, що вакцина проти кору може викликати аутизм та інші проблеми зі здоров’ям. Однак це твердження було офіційно визнано помилковим.

Саме для дітей кір представляє найбільшу небезпеку.

«Доведено, що діти, які перехворіли на кір у віці до 5 років, найчастіше страждають ускладненнями. Їм загрожує запалення мозку (енцефаліт) і інші серйозні захворювання, які можуть привести до смерті», – звернула увагу голова Професійної організації практикуючих дитячих лікарів Ганна Шебкова.

Джерело: ceskatelevize.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here