Чеська мова в Україні – попит перевищує пропозицію

0
371
курси чеської мови київ

Інтерес до вивчення чеської мови в світі, в тому числі в Україні, зростає. У рамках співпраці з чеським Міністерством освіти за кордоном діє сім чеських шкіл, де учні навчаються за чеською програмою. Крім цього, в семи європейських містах, а саме в Парижі, Лондоні, Цюріху, Мюнхені, Брюсселі, Женеві та Дрездені діють Чеські школи без кордонів, які відвідують діти у віці 6-15 років. Інтерес до Чехії, її культури і мови за межами ЧР підтримують також національні земляцтва, гуртки і товариства.

В Америці, наприклад, однією з найактивніших в цьому напрямку є Чеська школа ім. Т. Р. Масарика (T. G. Masaryk Czech School), заснована в Чикаго в далекому 1921 р. В масариковській школі налічується понад 80 учнів з числа дітей і близько 35 дорослих слухачів. Чеської мови навчають у рамках земляцьких товариств не тільки в США, де знаходиться численна чеськомовна діаспора, але також у Хорватії, Німеччини, Румунії, Росії, Сербії, Україні, Аргентині, Бразилії, Австралії, Новій Зеландії і Парагваї. Зростаючий інтерес до чеської відзначають в останні роки в Україні. Тільки в 2017 році на курси чеської, організовані Чеським центром у Києві, записалося понад одна тисяча осіб. Попит явно перевищує пропозицію, однак не в силах Чеського центру повністю задовольнити його.

Говорить координатор мовних курсів, що проводяться при закордонних чеських центрах, Петра Ландергот-Калвинська:

– Чеський центр в Україні знаходиться в Києві, проте мову ми викладаємо у восьми містах, до того ж взяли під свій патронат і мовні курси в Білорусії. У 2017 році в мережі наших міні-філій по всій Україні було зареєстровано 1172 учасника курсів. Рік від року інтерес до чеської мови зростає, що є також заслугою директора Чеського центру Луції Ржегоржикової.

Чеський в міні-центрах викладають носії мови

В інтерв’ю «Радіо Прага» Луціє Ржегоржикова розповіла, що приїхавши 2014 р. в Київ, вона дізналася, що співробітники Чеського центру розвинули досить активну діяльність у столиці, а також у Харкові та Львові. Вона вирішила, що українці з інших регіонів також мають отримати можливість долучитися до чеської культури за допомогою програм, пропонованих Чеським центром. В українських містах до організації заходів Чеського центру вдається залучати місцеві влади, комерційну сферу і громадянське суспільство.

«Нам вдається відкривати там наші міні-центри з курсами чеської мови. В регіони направляються наші викладачі – носії мови, які отримують там всі необхідні для роботи умови – оплату дороги, харчування, житла і навіть лінгвістичні кабінети, як це і повинно бути в XXI столітті. Ми дуже раді, що можемо активно працювати в Харкові, у місті Дніпро. З квітня ми ведемо свою діяльність в Запоріжжі, в Одесі плануємо відкрити наш філіал у вересні цього року, у Вінниці ми працюємо вже півтора року, як і в Івано-Франківську. A у Львові ми відчуваємо себе як вдома, оскільки завдяки новому швидкісному шосе туди можна дістатися з Чехії за 5-6 годин. Так що сьогодні Львів перетворився в популярний туристичний напрям, і чехи туди дуже люблять їздити.

У Білорусії курси чеської мови ми відкрили, зрозуміло, в столиці, де отримуємо істотну підтримку дипломатичного представництва Чеської Республіки. Ми плануємо почати роботу і в інших містах країни і хотіли б проводити заходи регулярно, щоб розвивати білоруський напрямок».

 

Джерело: radio.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here