Чеські медики проти спрощення порядку працевлаштування для лікарів з України

Чеські медики проти спрощення порядку працевлаштування для лікарів з України

Плани Міністерства охорони здоров’я, яке має намір спростити правила щодо працевлаштування українських медиків у чеських лікарнях і поліклініках, різко критикує місцеве лікарське співтовариство.

Як повідомляє видання Denik.cz, гострий дефіцит фахівців в сфері охорони здоров’я чеське відомство має намір заповнити припливом фахівців з України – по 500 лікарів у рік. При цьому чеська сторона готова максимально спростити процес працевлаштування українських лікарів – міністерства охорони здоров’я та промисловості використають поправку, що дозволяє фахівцям приступати до роботи негайно, без здачі іспиту на підтвердження права працювати в професії.

Чеські медики ставляться до цієї ідеї досить скептично. «Згідно зі звичайною процедурою, кожен працівник системи охорони здоров’я, який прибув не з країн Євросоюзу, який хоче в нас працювати, зобов’язаний здати іспит за фахом чеською мовою. Також він повинен пройти обов’язкове стажування», – нагадує віце-президент Чеської лікарської палати Зденек Мрозек.

Винятки допускаються лише в окремих випадках, якщо йдеться про унікального фахівця. «Такий фахівець, звичайно, не повинен проходити подібну процедуру», – уточнює Мрозек.

Однак зараз Міністерство охорони здоров’я має намір скористатися цією поправкою, щоб заповнити чеські лікарні та медичні кабінети звичайними українськими медиками. «Міністерство закликає потенційних роботодавців взяти участь у проекті з працевлаштування висококваліфікованих фахівців. Однак воно неприкрито підштовхує їх до того, щоб заповнити якомога більше незайнятих місць в лікарнях українськими співробітниками», – обурюється Мрозек.

Він попереджає, що відсутність перевірки рівня лікаря може негативно позначитися на лікуванні здоров’я пацієнтів.

Інші чеські медичні спільноти розглядають це нововведення приблизно під тим же кутом зору. Представники асоціації стоматологів закликають міністра охорони здоров’я Адамі Войтеха зупинити цю програму.

«Щодо проекту як такого у нас зауважень немає. Проте небезпека, пов’язана з припливом неперевірених фахівців, важливіше необхідності полегшити заповнення порожніх вакансій», – підкреслює президент Чеської стоматологічної палати Роман Шмуцлер.

Міністерство охорони здоров’я не вважає обґрунтованою критику, вказуючи на те, що мова йде про заходи виняткового характеру, які покликані поліпшити сформовану важку ситуацію і полегшити роботу чеським лікарям та іншого медперсоналу.

«До всього іншого, українські медики будуть працювати під безпосереднім професійним керівництвом фахівця, який має усі передбачені законом дозволи і відповідну освіту», – пояснює міністр Адам Войтех.

Після працевлаштування за полегшеною схемою українські медики отримають дозвіл на роботу на рік, протягом якого їм належить підготуватися до здачі іспиту за фахом чеською мовою.