Чеська крона стала однією з найбільш переоцінених валют у світі

0
433
чеська крона переоцінена

Втручання Чеського національного банку з 2013 до 2017 року не утримувало крону на тому рівні, на якому повинен був знаходитися обмінний курс чеської валюти. До таких висновків прийшли фахівці з Bloomberg Economics. До квітня минулого року Національний банк запобігав зміцнення крони нижче 27 крон за євро. За даними Bloomberg, справедливий обмінний курс крони по відношенню до євро в даний час все ж повинен бути 29 крон, що на 11,4% слабкіше нинішніх 25,9 крон за євро.

Чехія, за даними Bloomberg Economics, має найпереоціненішу валюту з усіх сорока країн, що беруть участь в аналізі. Чеська крона обігнала китайський юань і швейцарський франк, з якими вона входить в трійку найбільш переоцінених валют.

Аналіз дослідницького центру агентства Bloomberg оцінює так звану справедливу вартість валют різних країн, зважаючи на стан їх економіки і ризики, яким вони піддаються. В останньому рейтингу, таким чином, робиться спроба врахувати взаємозв’язок окремих обмінних курсів у періоди ескалації торговельних суперечок між Сполученими Штатами і рештою світу. Хоча фахівці відзначили, що обмінний курс крони повинен бути більше ніж на 10 відсотків слабкіше, в їх аналізі також йдеться, що Чехія, швидше за все, зіткнеться з меншими проблемами в порівнянні з Китаєм і Швейцарією в результаті зростаючих обмежень світової торгівлі.

Джерело: ihned.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here