Чеська Республіка – аутсайдер в галузі розвитку електротранспорту

0
103
розвиток мережі електрозарядних станцій

Розширення мережі станцій для підзарядки електромобілів зайшло в глухий кут, незважаючи на фінансові стимули, які держава обіцяє компаніям за будівництво електрозаправок.

Чеська Республіка з приблизно двома сотнями станцій відноситься до країн з найменшою щільністю мережі електрозаправок. Вона значно відстає в цьому від країн Західної Європи. Одночасно більше половини коштів з недавно анонсованих на проекти з будівництва електростанцій залишилися, в тому числі, через низьку зацікавленість інвесторів, на рахунках Міністерства транспорту.

З 100 млн крон компенсацій, які на початку цього року були передбачені для компаній, що беруть участь у будівництві електрозаправок, до кінця року було виплачено всього 26 млн.

Більш успішним став конкурс на будівництво першої частини магістральної мережі швидкозарядних станцій, в якому Міністерство транспорту обрало проект PRE (Pražská energetika). Вони зроблять спробу побудувати мережу станцій підзарядки в Чеській Республіці до 2021 року. Якщо це вдасться, Міністерство транспорту виплатить 78 млн крон з європейських субсидій.

Втім, ця сума значно нижче спочатку передбачалася для переможного учасника торгів. Міністерство транспорту, яке розподіляє європейські гроші на будівництво громадських станцій зарядки електротранспорту, обіцяв виплатити до 130 млн крон. На основі ефективності, значущості проекту та інших критеріїв, частка субсидії може становити до 70%. Однак компенсація для PRE складе лише 45%.

Питання про недостатність мережі громадських зарядних станцій у багатьох європейських країнах нещодавно було піднято Асоціацією європейських автовиробників ACEA. У своєму дослідженні в червні цього року вони показали, що переважна більшість станцій зосереджено в чотирьох країнах Західної Європи, які від решти ЄС у цьому питанні відділяє прірва. Більшість станцій знаходяться в Нідерландах — 28% всіх станцій в Європі. За ними йде Німеччина, у якої п’ята частина від загального числа станцій.

Навпаки, частка Чехії від загальної кількості зарядних станцій згідно з даним дослідженням становить трохи більше 1,5%, що навіть з урахуванням невеликої площі Чеської Республіки не є задовільним результатом.

Чеський уряд планує до 2023 року створити мережу з 800 електрозаправок, з яких щонайменше 500 будуть оснащені обладнанням для швидкої зарядки. Міністерство транспорту вже оголосило про продовження конкурсу для інвесторів на будівництво наступного відрізку магістральної мережі.

Джерело: Around Prague

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here