Чеські банки збираються запустити миттєві перекази між банками

0
524
миттєві перекази між банками

З листопада Česká spořitelna і Air Bank планують запустити миттєві платежі між іншими банками. Проте повноцінним впровадження функціоналу миттєвих переказів в Чехії стане, коли до них приєднаються більшість великих банків.

Клієнти чеських банків в цьому місяці наблизяться до фундаментальних змін, яких вони чекали довгі роки. Перші два вітчизняних банки, після декількох місяців підготовки, радикально прискорять грошові перекази і запустять, так звані, миттєві платежі. Якщо зараз відправка грошей з рахунку в одному банку на рахунок в іншому займає кілька годин або навіть днів, тепер знадобиться всього кілька секунд.

Новинку з 19 листопада запустить Česká spořitelna, найбільший банк на ринку за кількістю клієнтів.

Air Bank в листопаді планує поки тільки пілотний проект миттєвих платежів за операціями своїх співробітників.

“Вже цього року послуга миттєвих переказів може бути запропонована банком Creditas”, – повідомили в прес-службі банку.

Нові міжбанківські перекази технічно надаються Чеським національним банком (ČNB), який буде тестувати систему в «польових умовах» з 1 листопада. На практиці, чехам доведеться чекати реального розширення функціоналу миттєвих платежів до наступного року, коли до нього приєднаються ČSOB, Komerční banka, UniCredit, Raiffeisenbank та інші.

До змін банки примушують клієнти

На банки в області прискорення платежів чинять тиск їхні клієнти, які все частіше використовують мобільні телефони і додатки для банкінгу. На ринок виходять інновації, що дозволяють за допомогою однієї програми контролювати кілька рахунків і глобальні фінансові компанії, такі як Transfer Wise або Revolut, вже зараз пропонують грошові перекази в режимі реального часу. На додаток, естонсько-британська TransferWise пропонує своїм клієнтам банківський рахунок «без кордонів», який для чеського користувача може бути безкоштовно створений в Німеччині, США або Великобританії.

У листопаді поки стартує перший етап. Миттєві платежі будуть пропонуватися тільки клієнтам Česká spořitelna, які виберуть Експрес-платіж і будуть готові заплатити за послугу комісію в 125 крон. На сьогодні подібні експрес-перекази здійснюються, як мінімум, кілька годин, а у вихідні вночі вони взагалі недоступні. Цінової стратегії для миттєвих переказів у банку поки не затвердили. «Не виключено, що рано чи пізно миттєві платежі стануть розглядатися, як звичайний платіж», — сказав Томаш Саломон, генеральний директор České spořitelny.

Чеська банківська асоціація оголосила ще в кінці минулого року, що всі банки за участю Нацбанку погодили впровадження системи миттєвих переказів і вони будуть запущені до кінця цього року. Причиною перенесення термінів загальнонаціонального впровадження стала необхідність продовжити тестування і рішення не вводити повномасштабні операції до нового року. Кінець року традиційно вважається поганим періодом для великих новацій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here