Чеські депутати закликали уряд Росії випустити українського режисера Сенцова

0
111
підтримка сенцова в чехії

30 чеських депутатів з шести політичних партій надіслали листа до уряду Російської Федерації з проханням відпустити режисера Олега Сенцова і ще понад 60 українців, затриманих у Росії з політичних причин.

Лист на підтримку політв’язнів відправили послу Росії в Празі. Депутати стверджують, що українців засудили несправедливо. Вони зажадали надати режисерові Сенцову, який вже 51 день продовжує голодування, незалежну медичну допомогу та зустріч з представниками України.

Під текстом листа залишили підписи деякі депутати з партій Піратів, ODS, TOP 09, Starosty, KDU-ČSL, а також Радек Злесак з руху ANO. Ініціатором акції став Ян Липавски з Чеської партії піратів.

«Режисер Сенцов не порушив жодного закону, його єдиною провиною було те, що він відкрито виступав проти російської агресії в Криму та окупації своєї рідної країни. Ми вимагаємо, щоб уряд Росії зараз же випустив Олега Сенцова і ще понад 60 незаконно утримуваних українських громадян на свободу», йдеться в листі.

Крім цього, в рамках 53-го Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах у середу, 4 липня, відбулася акція на підтримку Олега Сенцова. Вона пройшла клубі Aeroport з показом першої повнометражної картини Сенцова «Гамер».

Фільм знятий російською та українською мовами, брав участь у кількох міжнародних кінофестивалях і отримав високу оцінку кінокритиків. Це історія юного геймера, який живе з матір’ю в Сімферополі.

Показ фільму відбудеться на кількох чеських кінофестивалях і в ряді кінозакладів Чехії.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here