Чеські фірми добровільно відмовляються від пластикового посуду

Чеські фірми добровільно відмовляються від пластикового посуду

Одноразові стакани, тарілки, соломинки та інші вироби з пластику будуть заборонені в Європі вже через два роки. Європейський союз повинен офіційно затвердити відповідну директиву на цьому тижні. Однак деякі чеські компанії вирішили добровільно обмежити використання пластмаси.

За даними Міністерства охорони навколишнього середовища Чехії, за минулий рік 16 компаній взяли на себе зобов’язання обмежити використання одноразового пластикового посуду. За рахунок цього вони вже уникли створення десятків тонн нерозкладаних відходів.

«Для певних форматів наших магазинів ми впроваджуємо скляну упаковку, яка повністю замінює використаний раніше пластик», — розповів генеральний директор Fruitisimo Міхал Пршигода. Також кожен може отримати у фруктовому барі власну пляшку — пластикову, але призначену для багаторазового використання. 15% клієнтів Fruitisimo відмовляються від кришок на склянки, а 11% – від соломинок.

Багаторазові горнята також використовує залізничний перевізник Leo Express. Ця фірма нещодавно запровадила і дерев’яні столові прибори. «Ми суттєво скоротили кількість пластикових відходів: 76% пропонованих нами холодних напоїв упаковані іншим способом», — сказав представник Leo Express Еміл Седларжик.

«Всі компанії, які почали добровільно позбавлятися від пластикового посуду, заощадили тонни, десятки тонн сміття, що не розкладається, тобто йдеться про мільйони пластикових виробів», — зазначив міністр навколишнього середовища Ріхард Брабец. Але в Міністерстві підкреслюють, що так званий біопластик не вирішує проблему. Всупереч поширеній думці, він не розкладається повністю, мікропластик залишається на заводі і не може бути перероблений. Він відноситься до змішаних відходів, тобто призначений для спалювання або поховання.

Хорошим виходом із ситуації є використання клієнтами власного багаторазового посуду. «Закон не забороняє таку річ. Важливо тільки, щоб тара була доречною в даному конкретному випадку», — говорить міністр охорони здоров’я Адам Войтех.

В даний час держава готує субсидії для підготовки Чехії до заборони на використання одноразового посуду. На ці цілі передбачено 250 млн крон.

Джерело: ct24.ceskatelevize.cz