Де жителі Чехії не проти зустріти мусульман?

0
78
відношення чехів до мусульман

В кінці травня агентство Median провело опитування, в якому взяло участь 817 осіб. Метою було дізнатися, як чехи ставляться до мусульман, які проживають в Чехії.

Опитування показало, що лише одна третина чехів відноситься до мусульман позитивно. Решта опитаних мають змішані почуття або відкрито виступають проти мусульман і обмеження їх прав практично у всіх сферах діяльності. При цьому особисто знайомі і мають постійний контакт з мусульманами тільки одна п’ята респондентів.

Більшість чехів воліють уникати мусульман, що живуть по сусідству. Багато хто з чехів, однак, вказали, де вони все-таки не проти їх зустріти.

«Чехи здебільшого не проти бачити мусульман в громадських місцях, на роботі або в школі. Але у них є більш негативне сприйняття присутності мусульман близько їх місця проживання», – зазначили фахівці агентства Median.

Приблизно половина опитаних була б стурбована, якщо б їх лікуючим лікарем був мусульманин. Набагато менше респондентів буде мати проблеми з тим, якщо б їх дитина ходила в один клас з мусульманською дитиною (35%) і якби мусульманин був їхнім колегою на роботі (також 35%).

Лише дві п’ятих респондентів виявилися не проти того, щоб мусульмани могли отримувати чеське громадянство. Що стосується видачі їм постійного місця проживання, чехи хотіли б бути впевненими, що ці мусульмани ніколи не несли кримінальну відповідальність (65% опитаних), вміли розмовляти по-чеськи (62%) і мали постійну роботу (50 %).

Джерело: idnes.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here