Демографічні зростання Чехії забеспечують мігранти

0
245
демографічна ситуація чехії

В кінці минулого року в Чехії проживало 10 649 800 людей, це рекордний показник з кінця Другої світової війни.

У порівнянні з 2017 р. приріст склав близько 40 тис. людей, з них 38 800 – іноземці. Внесок народжуваності в зростання населення мінімальний, а саме три відсотки.

Про це було оголошено на прес-конференції Чеського статистичного управління.

Серед нових мігрантів переважають українці і словаки.

Всього за 10 років населення країни збільшилося на 182 300 людей, і дякувати за це знову потрібно мігрантам.

Також в 2018 році було укладено 54 470 шлюбів, це найвищий показник за 10 років.

Причина може бути в зниженні чоловічої фертильності

За медичними даними у 5-10% чоловіків знижена здатність до відтворення здорового потомства. Однією з причин є пошкодження яєчка, яке відбувається ще в утробі матері. Зокрема, на це впливає сигаретний дим.

На проблему чоловічої фертильності звернули увагу фахівці Центру допоміжної репродукції Брненської університетської лікарні. За їх словами кількість сперматозоїдів у чоловічого населення Чехії почало різко знижуватися, особливо в останні роки. «Якщо в другій половині XX століття концентрація, в середньому, становила 60 млн сперматозоїдів на 1 мл, то в 2018-му їхня концентрація знизилася до 34,9 млн на 1 мл», – каже Ігор Крха, голова центру.

Такі результати є свідченням того, що все більше чеських чоловіків стають безплідними. Висновок про те, що основною причиною порушення фертильності є пошкодження яєчок ще в утробі матері, підтверджується численними дослідженнями.

«На дозрівання статевої системи і на насіннєві канали зокрема згубно впливає велика кількість хімічних речовин, наприклад, таких як тютюновий дим, речовини хімічної промисловості, природні речовини гормонального походження. Результат такого впливу проявляється не відразу, а вже в зрілому віці. Але коли з’ясовується, що чоловік не може зачати дитину, вже складно визначити, що саме стало причиною. Крім того, пошкодження яєчка може стати не тільки причиною неможливості зачати, але і причиною виникнення ракових захворювань », – додав Крха.

Однак лікарі прийшли до висновку, що, навіть не дивлячись на те, що з кожним роком кількість сперматозоїдів зменшується, вимирання нам не загрожує, тому що концентрація, хоч і занизька, але все ще в межах норми. «Головне, щоб середнє значення не опустилося нижче 15 млн на 1 мл», – зауважив Крха.

Не тільки в ЧР чоловіки мають низьку концентрацію сперматозоїдів. Згідно зі статистикою, на заході, в тому числі в Європі, Новій Зеландії, Австралії і Північній Америці існує така ж проблема. Якщо в 1973 р. середня концентрація становила 99 млн, то вже до 2011 р. вона знизилася до 47,1 млн на 1 мл.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here