Держмито за розірвання шлюбу може збільшитись до 7000 крон

0
286
підвищення мита при розлученні
Джерело: Pixabay

В Чехії парам, які захочуть розірвати шлюб, можливо доведеться платити, не дві, а сім тисяч крон, що складе вже не 78 євро, а приблизно 278 євро. Таке підвищення розмірів мита передбачає проект поправки до закону про судові витрати.

Але ця поправка не має стосуватися пар, які розлучаються і заздалегідь підписали угоду про розподіл майна та виховання дітей, – вони будуть як і раніше платити 2000 крон.

Якщо ж ініціатором розлучення виступає тільки одна сторона, то держмито зросте до 7000 крон. Половину цієї суми суд зобов’язаний буде повернути, якщо до заяви приєднається друга сторона.

“Сенс цього – мотивувати пари домовлятися про всі обставини, пов’язані з розлученням, і головне того, що стосується неповнолітніх дітей”, – пояснюють автори законопроекту. Договір про те, з ким залишається дитина після розлучення і в якому розмірі будуть сплачуватися аліменти, пари могли б перед розлученням оформити у нотаріуса. Тоді суд розглядав би тільки умови цього договору, якщо він передбачає все необхідне і не порушує інтереси дитини.

Згідно зі статистикою, в Чехії розлученням закінчується близько половина шлюбів. У першій половині 2018 року в Республіці розлучилися 11 900 пар, в 5 500 випадках заяви подавали обидві сторони.

Джерело: novinky.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here