“Дешева” робоча сила: іноземці отримують в Чехії більше, ніж чехи

“Дешева” робоча сила: іноземці отримують в Чехії більше, ніж чехи

Згідно з даними аналізу доходів та витрат в Чехії, який провело Міністерство праці, абсолютний рекорд середньої зарплати в Чехії в 2017 належить німцям – 105 322 крони в місяць. На другому місці опинилися словаки, в середньому вони заробляють 37 609 крон. Росіяни займають третю позицію з місячною зарплатою 36 469 крон.

Що стосується чехів, у 2017 році вони в середньому отримували лише 30 865 крон. Громадяни Румунії, які працюють у Чехії, отримують в середньому на 3 тисячі крон більше (33 965 крон).

Менше чехів заробляють українці, монголи та в’єтнамці. Їх середня зарплата знаходиться на рівні нижче 24 000 крон на місяць. Примітно, що вони в основному виконують фізичну роботу.

На думку головного економіста банку Raiffeisen Хелени Горської, в ситуації, що склалася, потрібно враховувати те, на яких позиціях іноземці працюють, а також країну походження компаній.

«Громадяни Німеччини тут займають в основному топові позиції, – зауважила Горська, – крім того, чеські філії великих німецьких компаній завжди прагнуть наймати на вищі посади менеджерів з Німеччини. Тільки через якийсь час вони можуть придивитися і до чехів».

На даний момент у Чехії проживає і працює близько 1200 німців. Це зовсім небагато в порівнянні з іншими національностями. Наприклад, тут проживає більше 65 000 словаків, 24 500 українців та 18 900 поляків.

Джерело: idnes.cz