Для водіїв: кількість штрафних балів можна буде дізнатися в Інтернеті

0
450
водії в чехії

У Центральному регістрі водіїв понад 477 тис. водіїв зі штрафними балами за порушення ПДР. Їх інформування про нараховані бали, незважаючи на обіцянки Міністерства транспорту (MD), працює не досконально. Однак незабаром ситуація покращиться.

«Вже наявні штрафні бали та останні зміни в картці водія будуть доступні безкоштовно в Міністерстві внутрішніх справ на Порталі громадянина, який буде запущений в січні наступного року», — сказав представник прес-служби MD.

Міністерство розглядає й інші варіанти активного інформування водія, наприклад, за допомогою сервісу Datová schránka або електронною поштою.

Своєчасне інформування необхідно. Тільки за перше півріччя цього року 39 640 водіїв досягли межі 12 балів, що автоматично означає позбавлення права керувати транспортним засобом у Чехії протягом року. Вони повинні були здати свої водійські права протягом 5 днів після того, як отримали письмове повідомлення. Через 12 місяців водій знову отримає посвідчення тільки в тому випадку, якщо він успішно складе іспит. Всі штрафні бали списуються і права видаються з чистим обліковим записом.

На межі втрати водійського посвідчення в Чеській Республіці за станом на 30 червня 2018 року було 13 617 водіїв з 9-11 балами на «рахунку». Якщо б їх хоча б письмово попередили про те, що вони наближаються до межі з 12 балами, то більшість з них були б вкрай обережні на дорогах.

Для водіїв, у яких менше 10 балів за порушення, що оцінюються менш ніж на 6 балів, є можливість списати до 3 балів, добровільно пройшовши одноденне навчання безпечному водінню.

Що стосується водіїв, у яких до 4-х балів, то без додаткового порушення правил дорожнього руху протягом року вони автоматично анулюються.

Проблема в тому, що дізнатися скільки у нього штрафних балів на сьогоднішній день водій може, лише запитавши витяг із облікової картки водія або виписку з реєстру балів в муніципальному управлінні або в Czech Point. Послуга платна. На точках Czech Point, які знаходяться у відділеннях чеської пошти, заявник повинен надати дійсне посвідчення особи і свій особистий ідентифікаційний номер.

При цьому в Czech Point заявник платить 100 Чеських крон за першу сторінку виписки і по 50 крон за кожну наступну.

Аналогічні правила застосовуються до відправки запиту на виписку в муніципальні органи влади, правда тут плата становить 15 крон за першу сторінку і 5 крон за кожну наступну. Максимальний термін для обробки становить 30 календарних днів.

Джерело: Around Prague

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here