Дослідження: більше 30 тис. чехів — «сучасні раби»

0
146
сучасне рабство

За ініціативою Walk Free Foundation щорічно проводиться дослідження, мета якого визначити «індекс рабства» в тій, чи іншій країні. У сучасному світі рабство визначається як злочинні дії проти прав і свобод людини. Це можуть бути: примусова праця, сексуальна експлуатація та сексуальне насильство, незаконне використання дитячої праці, «боргове» рабство, примусові шлюби і торгівля людьми.

Жертвами подібних злочинів на думку експертів є понад 40 млн осіб у всьому світі. З них не менше 75% проживають в Тихоокеанському регіоні, але і Чеську Республіку ця ганебна статистика не обійшла стороною — сучасних рабів тут близько 31 тис. осіб.

Даніел Гуле з Člověk v tísni вважає, що найчастішою формою рабства в ЧР є кабальні боргові зобов’язання. «Вам дають в борг гроші невеликі, але незабаром сума збільшується в рази. Нам відомі випадки, коли людина бере 10 тис. крон, а потім з нього вимагають повернути 500 тис. Кредитор знає, що тепер він може маніпулювати боржником — це і є рабство», — говорить Гуле.

Дані Walk Free Foundation показують, що найбільш незахищеними є люди з низьким освітнім цензом, не знають своїх прав і іноземці. Також у групі ризику перебувають інваліди та люди з поганими мовними навичками.

Даніел Гуле каже, що найбільше «сучасних рабів» в Чеській Республіці виявляють у в’єтнамських спільнотах — «Багато заможних в’єтнамців, які приїхали сюди вже давно, експлуатують своїх колишніх співвітчизників, які працюють часом за 200-250 крон на тиждень».

Згідно з рейтингом, зовсім погано справи йдуть в Північній Кореї, тут майже 3 млн. сучасних рабів з 25 млн. жителів країни. Також загрозлива статистика відзначається в Еритреї, Афганістані, Бурунді і Мавританії.

Найнижчий відсоток сучасного рабства в таких країнах як: Японія, Канада, Нова Зеландія і Тайвань.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here