Довіра до чеських владних інститутів знизилася

0
242
Довіра до чеських владних інститутів знизилася

Згідно з останнім соціологічним дослідженням, жителі Чехії найбільше вірять армії, поліції та судам. А от до церкви, некомерційним організаціям та пресі довіри у них найменше.

Разом з тим порівняно з результатами 2017 року друк і інші ЗМІ все-таки покращують свою репутацію в очах чехів. Такою інформацією поділився Центр вивчення громадської думки (CVVM).

Військовим довіряє 69% респондентів, поліції – 66%, судам – 56%. Це найвищі показники з 1994 року. Схожі показники були в 2014 році.

Банкам довіряє 54%, радіо – 52%. Цікаво, що самим дослідженням громадської думки вірить тільки половина опитаних – 49%. Інтернет має довіру 46 відсотка опитаних, профспілкам довіряють 41% громадян. У профспілок є висока частка відповідей “не знаю”, і це 22 відсотків.

У інших установ вже переважає недовіра. Телебаченню, хоча і вірять 43 відсотки людей, але 54 відсотки висловили недовіру. Пресі довіряють 39 відсотків людей, неурядовим організаціям 36 відсотків, а в церкві є довіра лише в чверті опитаних.

Довіра до церкви різко впала у другій половині 2012 року, і з тих пір коливається в межах 25%. Ймовірно, це пов’язано з церковною реституцією.

Опитування відбувалося з 3 до 15 березня, у ньому взяли участь 1061 людей.

Джерело: ceskenoviny.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here