Яка ситуація з кредитами в Чехії?

0
197
ситуація з кредитами у чехії

За перше півріччя 2018 року загальна заборгованість жителів Чехії за кредитами склала 2,23 трлн. крон, що на 8,5% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Обсяг боргу, схильного до ризику невиплати, знизився на 9,2% і склав 36,9 млрд крон. Кількість чехів, що зазнають проблеми з погашенням житлових кредитів, зменшилася на 5000, а громадян, що не виплатили споживчі кредити – більш ніж на 20 000. Такі дані були надані з Банківського реєстру клієнтської інформації.

Чехи стали брати більше коштів у борг: зросла загальна сума довгострокових (8,5% зростання), так і короткострокових кредитів (8,4%).

«У той час як загальний обсяг довгострокових і короткострокових боргів зростає, кількість клієнтів залишається таким же, як і рік тому, тепер на кожного з них в середньому припадає більш висока сума. У разі довгострокового кредитування сума боргу становить у середньому 1,58 млн крон на одного клієнта, у короткострокових кредитів – 190 тис крон», – зазначила Ленка Новотна, директор Банківського реєстру Чехії.

При цьому іпотечні кредити переживали справжній бум: їх частка в загальній сумі заборгованості чехів склала 65%. Загальна сума таких кредитів зросла на 8,7%.

Що стосується погашення кредитів по регіонах, ситуація в Чехії помітно покращилася, особливо в Пардубицькому, Карловарському і Устецькому краях. У другому кварталі цього року краще всіх виплачували кредити жителі Праги. Із загальної суми заборгованості пражан лише 0,88% кредитів перебувало під ризиком невиплати. Приблизно на тому ж рівні знаходяться Южноморавський (1,35%) та Середньочеський край (1,38%).

Джерело: ceskenoviny.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here