Яка зарплатня здатна забеспечити гідне життя в Чехії?

0
189
статистика зарплат в чехії

Яким повинен бути рівень середньомісячної зарплатні, здатний забезпечити гідне життя? Відповідь на це питання шукали експерти Соціологічного інституту Академії наук Чехії, які зробили наступний висновок – для забезпечення гідних умов існування більшості жителів країни досить було б отримувати брутто-зарплату 31463 крон (1233 євро), тоді як пражанам з урахуванням дорожчого життя в столиці – 36850 крон (1445 євро) на місяць. Дана сума повинна покрити всі звичайні витрати, в тому числі на дозвілля та відкладання невеликих сум грошей на непередбачені витрати.

Група фахівців під час аналізу скористалася моделлю ведення бюджету на двох з урахуванням витрат на продукти харчування, житло, одяг, транспорт, медичне обслуговування, освіту, відпочинок і можливості економії коштів.

Згідно з даними Чеського статистичного управління, середня місячна заробітна плата в Чехії в третьому кварталі склала 33697 крон (1321 євро), що могло б забезпечити гідне і цікаве життя громадянам більшості чеських міст. Проблема, однак, полягає в тому, що половина населення країни отримує місячну брутто-зарплату (тобто грос-зарплату до вирахування податків) менше 29549 крон (1158 євро).

Проблема не лише в низькій кваліфікації. Це підтверджує співробітниця Фонду Фрідріха Альберта (Nadace Friedricha Alberta) Катержина Смейкалова: “Половина громадян Чехії не отримує гідну мінімальну зарплатню. Перш за все мова йде про представників низькокваліфікованих професій, а також про жінок. Вони заробляють у нас в середньому на 20% менше чоловіків.”

Мінімальну гідну зарплатню в Чехії часто не отримують також співробітники з більш високими кваліфікацією та освітою. До таких, крім інших, відносяться службовці нижчого рангу в адміністраціях міст, працівники соціальної сфери, педагоги вузів, кухарі в школах, працівники театрів і філармонії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here