Які страви чехи вважають традиційними для святкового столу

0
643
різдвяні чеські страви

Згідно з опитуванням, більшість жителів Чехії вважає картопляний салат і м’ясо традиційним меню для святвечора. При цьому м’ясо може бути як курячим, так свинячим або рибним.

Дане опитування викликало ажіотаж і гарячі суперечки серед респондентів. Багато є шанувальників коропа, який багато років був фаворитом різдвяного столу, проте останнім часом неухильно зростає кількість прихильників шніцеля.

Картопляний салат (джерело: prozeny.cz)

Про те, що у коропа все ще багато шанувальників свідчить кількість проданої риби – 7 тис. тонн. Також люди віддають перевагу тунцю і лососю. Любителі екзотичних страв воліють приготувати рибу-меч, морського окуня, фугу. Зростає і продаж мідій, креветок, морських водоростей. Крім того популярною залишається і винна ковбаса, а ось грибний куба знайшов тільки одного прихильника серед десятків опитаних.

Винна ковбаса (джерело: toprecepty.cz)

«У ці свята ми повинні ставити на стіл те, що багато років було традиційним, щоб наші діти й онуки знали, що короп – це традиційне блюдо для Різдва, і змогли шанувати традиції в подальшому. В Америці, наприклад, запікають індичку – це їхня традиція, а наша традиція – короп. Давайте не будемо зраджувати традиції! », – каже одна з респондентів.

Більшість опитаних зійшлися на думці, що асортимент святкового столу залежить від того, хто за ним сидить, адже кожен має право їсти те, що йому подобається.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here