Які святі місця Чехії та Моравії варто відвідати паломникам?

0
431
святі місця чехії

Незважаючи на те, що феномен пілігримства дійшов і до наших днів, він вже не обов’язково пов’язаний лише з прагненням наблизитися до Бога.

З питанням “Які святі місця варто відвідати у Чехії і Моравії?”«Радіо Прага» звернулося до історика Петра Кубіна.

«Одним з головних паломницьких місць, починаючи з XVII століття, є Стара-Болеслав, куди ходили вклонятися Палладіуму – мідному рельєфу Діви Марії, який належав св. Вацлаву. Він перед ним молився. Палладіум прославився під час Тридцятилітньої війни. Маріанський костел в Старій-Болеславлі був зведений спеціально для зберігання цієї реліквії.

У XVIII столітті великим магнітом процесії паломників попрямували в Святу гору неподалік від міста Пршибрам. Туди направлялися віруючі також із сусідніх держав, наприклад, у Баварії та Австрії.

Далі варто відзначити Гейнице на півночі Чехії, а також Ржимов в Південній Чехії. Святі місця є і в Празі, наприклад Біла-Гора. У Моравії ж це Велеград, Свята гірка в Оломоуці, а також Крштини поруч з Брно та інші».

святі місця в чехії

Чому паломництво має місце і в 21-му столітті?

«По-перше, частина Європи все ще дотримується християнських традицій, і люди відправляються в дорогу в ім’я віри. Однак сьогодні, в епоху бурхливого розвитку туризму, багато відвідують святі місця і з інших міркувань. Паломництво – саме по собі феномен. Як говориться в Євангелії, настане час, коли ви не будете поклонятися Богові, ні на цій горі, ні в Єрусалимі, а в дусі та в правді. Паломництво не є неодмінною частиною християнства, і відповідно, воно не повинно бути обов’язково мотивоване релігійними міркуваннями, але, наприклад, відбуватися і в цілях культурних або спортивних».

Джерело: Радіо Прага.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here