Індекс якості життя в Чехії: оприлюднено рейтинг найкращих міст

0
258
рейтинг найкращих міст чехії

У рейтингу, що оцінює якість життя в 206 населених пунктах Чеської Республіки, знову перше місце зайняло містечко Ржичани під Прагою. Чеська столиця опинилася на другій сходинці. «Бронзу» отримав Славков-у-Брно (Аустерліц).

Індекс якості життя третій рік поспіль складає компанія «Населені пункти в цифрах» (Obce v Datech) у співпраці з консалтинговим агентством Deloitte. При складанні рейтингу експерти беруть до уваги 29 критеріїв, заснованих на даних офіційної статистики, такі як середня очікувана тривалість життя, приріст населення, кількість скоєних кримінальних злочинів, число лікарів на душу населення, умови для сталого розвитку, рівень забруднення навколишнього середовища і безробіття, розмір медіанної зарплати, число компаній і індивідуальних підприємців, кількість шкіл і дитячих садів, доступність і спектр послуг, що надаються, можливості проведення дозвілля і ін.

У місті Ржичани, яке вже тричі завойовувало пальму першості, налічується 16 000 жителів, а перші згадки про нього відносяться до VIII століття.

Прага міцно утримує «срібло». При цьому Славков (Аустерліц) піднявся на третє місце, скакнувши відразу на 12 рядків вгору.

У топ-10 кращих для життя населених пунктів Чехії також увійшли:

  • Брандис-над-Лабою – Стара-Болеслав під Прагою,
  • Черношице (Центральна Чехія),
  • Густопече (Південна Моравія),
  • Брно,
  • Тршебонь (Південна Чехія),
  • Жідлоховіце (Південна Моравія)
  • Турнов (Ліберецький край).

Високо аналітики Deloitte оцінюють рівень міст і селищ в околицях Праги і Брно, а також Південну Чехію і Пльзеньський край. «В цілому, показники ряду населених пунктів покращилися, перш за все, через появу більшої кількості пропозицій на ринку праці і збалансованості відтоку і припливу населення», – прокоментував результати провідний партнер консалтингового відділення Deloitte Павло Шишка.

Як і раніше, найгірші показники виявилися у двох населених пунктів на сході Чеської Республіки – Орлова і Карвіна. Якщо лідер – місто Ржичани отримало 10 пунктів за шкалою Deloitte, то Орлова – нуль, а Карвіна – 0,3.

«Наші дані допомагають людям приймати рішення, куди їм переїжджати, а також показують адміністрації населених пунктів і країв, на чому потрібно зосередитися при розвитку регіону», – зазначає Павло Шишка.

З рейтингом можна ознайомитися за посиланням.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here