Іноземні робітники в Чехії чекають тижнями, щоб отримати дозвіл на роботу

0
114
робота в Чехії

Незважаючи на те, що вони приїхали в Чехію з робочою візою і негативним тестом на covid-19, робітники з України та інших країн повинні тижнями чекати отримання дозволу на роботу.

Незважаючи на те, що чеські консульства за кордоном вже відкрилися і видають робочі візи, міністерство внутрішніх справ рекомендувало своїм відділеннями іноземних робітників реєструвати тільки через 14 днів після прибуття до Чеської Республіки.

З початку липня міністерство відмовилося від цього обмеження, але відділи у справах біженців та міграційної політики все ще не реєструють іноземців, навіть за місяць після прибуття в країну.

Багато відділень готові записати на прийом тільки у вересні. Більшість працівників, які прибули в країну і залишилися без роботи, живуть за рахунок авансу від роботодавців в гуртожитках.

«Вони сказали нам, що весь серпень вже зайнятий і що вони запишуть нас на початок вересня», – сказав бізнесмен з Брно, який намагається отримати дозволи на роботу для двох українців, які могли б працювати у нього в компанії вже з наступного тижня. Інший варіант – стояти без запису в живій черзі перед відділенням у справах іноземців в надії на те, що у чиновників знайдеться «вікно».

Ситуація, коли одне міністерство (за кордоном) впускає іноземців до Чеської Республіки і де-факто привертає їх в країну через бізнес-лобі, а інше (міністерство внутрішніх справ) не дозволяє їм почати працювати навіть через кілька тижнів, чеських чиновників явно занадто не турбує.

Іноземців наймають на роботу більше двох третин чеських виробничих компаній, а також вони працюють в будівництві та сільському господарстві. Найчастіше це робітники з України і громадяни ЄС, яким не потрібні робочі візи: словаки, поляки, румуни і болгари.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here