Інтеграція по-чеськи

0
154

Центр біженців в чеському містечку Заставка в 170 км від Праги – перший в країні приймальний пункт для прохачів притулку. У рік чеські власті надають міжнародний захист приблизно 500 прохачам притулку. Всього ж в країні статус біженців отримали більше двох з половиною тисяч мігрантів.

Йозеф Секерка, представник МВС:

“У нашому центрі знаходяться в основному біженці з колишніх радянських республік: з України, Вірменії, Грузії та Азербайджану. Біженців з Близького Сходу у нас не так багато. Іноді до нас приїжджають люди з В’єтнаму, Африки, але це менше третини від тих, хто у нас проживає”.

Чехія вважає адаптацію біженців перспективною справою. Країна зацікавлена в залученні трудових ресурсів на тривалий термін. Проте головною проблемою залишається громадська думка. Чехи недовірливо ставляться до міграційної політики Євросоюзу.

Адель Юрецкова, представник гуманітарної організації:

“Нещодавно ми презентували дослідження, в якому порівняли інтеграційну політику країн Вишеградської четвірки. Чехія – єдина країна, яка пропонує довгостроковий підхід для інтеграції. Чеському ринку праці не вистачає 180 тисяч працівників. Біженці і мігранти могли б приїхати до Чехії і зайняти ці робочі місця. Таким чином, компанії могли б розвиватися”.

Ще влітку минулого року країна відмовилися приймати прохачів притулку, що спочатку прибули в Італію і Грецію. МВС Чехії пояснило відмову брати участь в програмі по справедливому розподілу біженців тим, що міграційна політика Євросоюзу не працює.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here