Іспит з чеської для ПМЖ може стати складніше

0
106
екзамен на пмж в чехії

Іноземцям буде трохи складніше отримати постійний вид на проживання. Міністерство освіти планує посилити вимоги до знань чеської мови, які необхідно буде продемонструвати.

На даний момент ті, хто зацікавлений в проживанні в країні, повинні мати можливість говорити чеською на рівні А1. Це означає, що вони повинні розуміти основні вираслови і повсякденні фрази, написи на плакатах або рекламних щитах і основний зміст розмови, якщо співрозмовник говорить повільно і розбірливо.

Якщо поправки до закону будуть схвалені урядом, то тепер для отримання посвідки на проживання необхідно буде володіти чеською мовою на рівні А2. Тобто орієнтуватися в простих довгих текстах і мати можливість спілкуватися на більш високому рівні.

Нинішній низький рівень, за даними Міністерства з інтеграції в суспільство, недостатній, більш того, такий низький рівень для отримання ПМЖ сьогодні встановлено тільки в двох країнах ЄС – Франції та Чехії.

«У порівнянні з іншими європейськими країнами, інститут постійного місця проживання в Чехії є найсильнішим. Цей статус дає іноземцю практично ті ж права, що є у громадянина (крім виборчого права)» – сказано в повідомленні. Тому підвищення вимог до знання мови не є дискримінаційним, навпаки, воно спрямоване на те, щоб сприяти більш глибокому знанню мови, щоб іноземці могли самостійно орієнтуватися в суспільстві без особливих труднощів.

Крім того, міністерство хоче посилити вимоги до кваліфікації екзаменаторів і, щоб перевірити наявність корупції, дозволити поліції і співробітникам міністерства внутрішніх справ доступ до іспиту.

Чисельність іноземців в Чеській Республіці зростає. В кінці жовтня в Чехії жили з тимчасовим або постійним дозволом на проживання майже 589 тис. осіб. Більшість з них громадяни України і Словаччини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here