Хутровий промисел в Чехії заборонено з 1 лютого

Хутровий промисел в Чехії заборонено з 1 лютого

Наступного тижня всі існуючі в країні хутряні ферми проконтролюють співробітники державної ветеринарної інспеції, чи дійсно там не залишилося тварин. Однак, як і в якому розмірі буде виплачена компенсація, ніхто поки не знає. За словами прес-секретаря Міністерства сільського господарства Войтеха Біли, в найближчі дні буде озвучена остаточна позиція Єврокомісії з цього питання відповідно до правил ЄС.

За останніми даними, в кінці минулого року в Чехії працювали дев’ять хутряних ферм. Але вони поступово знижували свою активність, і вже до початку 2019 року там не було тварин.

Наприклад, єдина тваринницька ферма в Пардубицькому краї вже оголосила про свою ліквідацію. Але її власники скаржаться, що обіцяна їм компенсація буде дуже низькою. Обов’язкове закриття порівнюється з націоналізацією. «Вони просто націоналізували нас. Ми будували ферму тридцять років, і тепер залишилися без грошей», – сказав співвласник ферми Франтішек Духачек. За його словами, державна компенсація складе близько 180 тис. крон, хоча повинна досягти річного чистого прибутку, розрахованого за середніми показниками за останні п’ять років. На хутряній фермі містилися близько 3 000 особин норки і від 500 до 600 лис.

Заборона на хутровий промисел була прийнята депутатами чеського парламенту в середині 2017 року, після того як громадськість була шокована відеокадрами, на яких фермери вбивали звірів за допомогою вихлопних газів. Ініціативу підтримали захисники тварин. «Хутрова промисловість не відноситься до XXI століття. Це неетично і нелюдяно. Навіть модні бренди підтримують заміну хутра іншими матеріалами», – сказала Елішка Цоуфалова з Фонду захисту тварин.

Поправка забороняє “розведення і вбивство тварин виключно або головним чином з метою отримання хутра”.

Джерело: ct24.ceskatelevize.cz