Конституційний суд Чехії вніс зміни в антитютюновий закон

0
168
антитютюновий закон

Конституційний суд ЧР виключив кілька параграфів з антитютюнового закону, однак повна заборона на куріння в ресторанах і кафе залишилася в силі.

Зокрема, КС зняв заборону на вживання алкоголю при здійсненні дій, коли людина може представляти загрозу власній безпеці, а також дещо змінив правила продажу тютюну та алкоголю дітям. Конституційний суд вивчав законність прийняття нової норми за ініціативою 20 сенаторів, представники яких привітали рішення залишити право на подальші зміни правил куріння в ресторанах за законодавцями.

Частково знімаючи заборону на вживання алкоголю, суд керувався тим, що загрозу споживачеві може представляти будь-який вид повсякденної діяльності, як покіс трави, збирання фруктів, прасування і т. д., при здійсненні якої людина «не може випити навіть одного келиха вина».

«Це було абсолютно непропорційне втручання в особисте життя», – прокоментував рішення КС суддя Павло Рихетський. Заборона на продаж тютюну та алкоголю суд зберіг тільки в рамках заходів, призначених винятково для дітей у віці до 18 років.

Зазначимо, що за зміну закону і збереження повної заборони на куріння висловилося лише 9 з 15 суддів Конституційного суду. На їхню думку, повна заборона на паління – це чи не єдине найкраще можливе рішення, але воно не є «неприпустимим втручанням в основні права громадян». Заборона переслідує законну мету, а саме захист здоров’я людини. Шість суддів, зійшлись на якісно іншій точці зору, і навпаки, заявили, що побоюються, щоб рішення Конституційного суду знову не підштовхнуло державу до подальшого обмеження свободи особи в ім’я «загального блага».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here