Корупція у Чехії досі на високому рівні

0
93
корупція в чехії

Міжнародна незалежна організація Transparency International опублікувала щорічний рейтинг корупції в країнах. Рейтинг складається з 1995 року на основі опитування експертів та організацій, він охоплює 180 країн планети. З 100 можливих балів (практична відсутність корупції) Чеська Республіка набрала 57 балів і зайняла в світовому рейтингу 42-е місце поряд з Іспанією, Кіпром і Домініканською республікою.

Це на два бали більше, ніж у минулому році, коли Чехія зайняла 47 місце разом з Мальтою і тим же Кіпром, але все одно гірше, ніж в 2016 році, коли країна була 37-ою в світі. Якщо брати країни Євросоюзу, то Чехія зайняла 18 місце разом з Іспанією, Кіпром. В середньому по ЄС бал склав 65.

Інші країни «Вишеградської четвірки» теж не можуть похвалитися успіхами: Словаччина додала бал (22 місце в ЄС, 54-е – у світі), Польща – плюс два бали (15 місце в ЄС), а Угорщина і зовсім втратила 3 бали і посіла в ЄС «почесне» 27 місце.

Лідери рейтингу останнім часом майже не змінюються: Нова Зеландія, Данія, Фінляндія, Норвегія та Швейцарія. Найбільш корумповані країни в 2017 році – Сомалі, Південний Судан і Сирія.

Джерело: https://www.transparency.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here