Купити квартиру в Чехії все складніше, навіть з грошима

0
612
нерухомість у чехії

У Чехії розгорається криза на ринку нерухомості. В одинадцяти з чотирнадцяти країв республіки знизилася кількість пропозицій квартир більше, ніж на 10%.

Гірше всього ситуація в Празі і Карловарськоум краях. У Празі кількість оголошень про продаж скоротилася відразу на 31.41%. З травня 2017 по травень 2018 року пропозиція квартир по країні знизилася на 12,67%.

Така ситуація супроводжується небувалим попитом на нерухомість в Чехії на тлі позитивних успіхів в економіці. Багато проектів були розпочаті лише з приходом підвищеного попиту і тому поки що не закінчені.

Крім того, багато власників нерухомості воліють почекати з продажем в надії на подальше зростання цін. На цей час вони найчастіше здають зайву нерухомість. Наприклад, у Празі нерухомість за рік подорожчала відразу на 18%.

Ціни квартир в Празі та інших районних центрах продовжили зростання і в першому кварталі 2018 року. Порівняно з минулим роком ціни зросли на 4,5% до 56,200 крон за квадратний метр. За останній рік середня ціна квадратного метра в країні зросла на 16%, а в Празі на 17,8%.

Середня вартість квадратного метра житла в Празі досягла 75600 крон. Помітно ціни зросли в Остраві, Пльзені та Усті-над-Лабі.

В Оломоуці, Карлових Варах та Ческе-Будейовіце навпаки зафіксовано зниження цін. Найдешевші квартири в Усті-над-Лабі, де вартість одного квадрата становить лише 14.700 крон. У порівнянні з 2014 роком, ціни в цілому по Чехії зросли на 47%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here