Лікарі втратили проект “Україна”

0
459
Чеські медики проти спрощення порядку працевлаштування для лікарів з України

Українські лікарі вже не зможуть влаштуватися на роботу в чеські медустанови без проходження професійних і мовних іспитів. Чехія згортає більшу частину програми «Проект Україна», в рамках якої за два роки в країні знайшли собі місце 200 українських лікарів, включаючи стоматологів, близько 130 медсестер та інших медпрацівників. Відразу уточнимо, що для українських медичних сестер введений раніше Чехією виняток зберігається. Вони і далі зможуть влаштуватися на роботу за спрощеною схемою.

«У нас існує гігантська нестача лікарів. Однак цю проблему потрібно вирішувати поліпшенням умов праці, а не тим, що ми будемо ризикувати здоров’ям пацієнтів, приймаючи на роботу людей, вірячи їм на слово. Такого ми не можемо допустити», – підкреслює Мілан Кубек, президент Чеської Лікарської палати.

Він, а також глави інших професійних палат системи охорони здоров’я, критикували «особливе становище» українських лікарів у Чехії з самого початку. Справа в тому, що вихідці з інших країн, які не є членами Євросоюзу, зобов’язані при прийомі на роботу в лікарні і поліклініки здавати ряд іспитів, мати за плечима обов’язкову практику і працювати якийсь час під невсипущим піклуванням чеських колег.

Президент Чеської стоматологічної палати Роман Шмуцлер, наприклад, звертає увагу, що всього в Чеську Республіку перебралося близько 1000 іноземних зубних лікарів, кожен третій, хто влаштовується на роботу дантист – переселенець з України. І саме на них, за словами Романа Шмуцлера, палата найчастіше отримує скарги.

Рішення про закриття «Проекту Україна» для лікарів було прийнято після зустрічі президентів професійних медичних палат з прем’єр-міністром Андрієм Бабишем.

«Наша сьогоднішня зустріч поставила крапку в реалізації даного проекту. Ми повинні це прийняти, хоча, по правді кажучи, що стосується кадрових проблем, життя лікарень ускладниться», – коментує міністр охорони здоров’я Адам Войтех.

Підтвердженням його слів, наприклад, є висловлювання прес-секретаря лікарні міста Соколов в Карловарському краї Маркети Сингерової: «Після анулювання «Проекту Україна» ми знову опиняємося в ситуації невизначеності. Ми не знаємо, як ми повинні працювати з медперсоналом, що приходить до нас з цього регіону. У нас вже йдуть переговори про прийом на роботу нових кадрів, і нові умови для лікарні стануть чутливою зміною»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here