Мінімальна гідна заробітна плата в Чехії становить 32 438 крон до вирахування податків

Мінімальна гідна заробітна плата в Чехії становить 32 438 крон до вирахування податків

Мінімальна гідна заробітна плата в Чехії за повний робочий день в цьому році повинна становити 32 438 крон до вирахування податків, в Празі – 37 987 крон. Ця сума включає в себе задоволення основних потреб дорослого з дитиною, витрати на дозвілля і можливість невеликих заощаджень, підрахували аналітики.

Зазначена сума покриває витрати на харчування, житло, одяг, транспорт, охорону здоров’я, освіту, мобільний телефон, інтернет і невеликі заощадження. У порівнянні з минулим роком показник мінімальної гідної зарплати зріс на 3,1%.

За даними статистичного управління, в цьому році середня брутто-зарплата за перші три квартали склала 34 611 крон. Середній заробіток, якого не досягає половина чехів, в третьому кварталі сягнув 31 183 крон. Мінімальна заробітна плата зараз становить 14 600 крон, з січня вона підвищується до 15 200 крон.

Витрати на харчування зросли найбільше за останній рік – на 3,6%. Сума на харчування в місяць, а також на обід в їдальні або ресторані в робочі дні зараз становить 5 747 крон, в минулому році – 5 550 крон. У Празі платежі за житло сягають 12 205 крон, в інших регіонах – 8 380 крон. Одяг та взуття коштують в середньому 1 132 крон в місяць, транспорт – 1 680 крон, мобільний телефон, інтернет та інші платежі обходяться в 1 353 крони, а здоров’я і гігієна – в 1 028 крон. Для проведення дозвілля і навчання (одного гуртка для дитини і курсу для дорослого), а також для відвідування кінотеатру, концерту або театру один або два рази на місяць і один раз на рік під час канікул потрібно 2 891 крона з щомісячного доходу. Накопичення на надзвичайні витрати і пенсію досягли 3 292 крони.

«Мінімальна гідна заробітна плата вище середньої заробітної плати. Це означає, що більшість співробітників не досягнуть її », – сказав економіст Ян Біттнер. Він також вказав на різницю в заробітках чоловіків і жінок в Чеській Республіці. Більшість чоловіків мають гідну мінімальну заробітну плату, тоді як більшість жінок отримують менше.

Показник гідної мінімальної зарплати з 2016 року розраховують більше двох десятків соціальних експертів, економістів, соціологів і політологів. Розрахунки ґрунтуються на даних статистичного управління, міністерств та інших відомств.