МОЗ Чехії опублікувало заходи, які будуть регулювати життя в Чехії після 25 травня

0
52
послаблення карантинних заходів у чехії

Міністерство охорони здоров’я опублікувало на сайті надзвичайні заходи відповідно до Закону про громадську охорону здоров’я, який регулюватиме життя в Чеській Республіці з 25 травня. Вони стосуються, наприклад, роботи шкіл, ресторанів, готелів, курортів, лікарень, соціальних служб, масових заходів та носіння масок. Дані заходи будуть дійсні до подальшого повідомлення. Подальше пом’якшення заходів, таке як збільшення кількості учасників масових заходів, заплановані на 8 червня. Кордони також повинні бути відкриті в червні на основі угод з іншими країнами.

«Можливе раптове ослаблення вжитих заходів може мати далекосяжні наслідки і, в крайньому випадку, привести до повного провалу тих сприятливих результатів, які були досягнуті до сих пір в боротьбі з Сovid-19 в Чеській Республіці», – пише міністерство.

Носіння масок

У своєму документі міністерство зобов’язало людей носити маски після 25 травня в громадських місцях і в транспорті, якщо вони знаходяться менш ніж в двох метрах від людей, з якими вони не проживають в одному домогосподарстві. Винятки, як і раніше, складають діти у віці до двох років, діти в дитячих садах, учні та учні в процесі навчання, якщо вони дотримуються інтервалу 1,5 метра. А також ведучі, артисти, офісні працівники, якщо вони знаходяться на відстані більше двох метрів один від одного, або люди, що працюють з високими температурами.

Масові заходи

Для масових заходів, таких як театральні вистави та кіносеанси, релігійні і спортивні заходи, ринки, паломництва або святкування, міністерство встановлює обмеження в 300 учасників. За винятком участі в спортивних заходах, учасники повинні носити маски та дотримуватися двометрового інтервалу. Інтервалу можуть не дотримуватися молодята під час весільної церемонії.

Ресторани та магазини

Згідно з документом, ресторани та інші служби громадського харчування повинні бути відкриті тільки з 06:00 до 23:00, за винятком столових для персоналу або роздавальних вікон. Люди повинні споживати куплені через роздавальне вікно їжу і напої на відстані більше 10 м від нього. Крім того, власники ресторанів і магазинів повинні зобов’язати клієнтів дотримуватися двометрової відстані, забезпечити дезінфекцію рук і регулярно дезінфікувати ручки, столи та інші місця, до яких вони торкаються.

При вході в магазини зберігається вимога надавати покупцям одноразові рукавички або целофанові пакети. Санаторії також повинні забезпечити двометрову дистанцію між людьми в їдальнях.

У готелях повинні дезінфікуватися лобі, предмети загального користування, включаючи дистанційні пульти телевізорів, стійки реєстрації та ін. Контакт між персоналом і гостями, включаючи заповнення формулярів, повинен бути зведений до мінімуму. На сніданках слід використовувати переважно їжу в упаковці, серветки і скатертини повинні розстеляти після того як клієнт сів за стіл.

Також ці спеціальні заходи поширюються на зоопарки, замки, музеї та галереї, бібліотеки, перукарні, театри, кінотеатри, торгові центри, криті спортивні майданчики, басейни та сауни.

З 25 травня внутрішні приміщення замків і фортець та музейні зали знову будуть відкриті для відвідувачів, які повинні будуть залишатися в масках і дотримуватися соціальну дистанцію.

Лікарні

Згідно з документом, лікарні і стаціонарні установи повинні обмежувати відвідування пацієнтів максимум двома людьми, вимірювати їх температуру і запитувати інформацію про появу симптомів коронавіруса. По можливості рекомендується проводити зустрічі на відкритому повітрі. Якщо в палаті знаходяться кілька людей, пацієнт і його відвідувачі повинні бути відокремлені від інших пацієнтів перегородкою або екраном.

Перші обмежувальні заходи були прийняті міністерством і урядом на початку березня. З 12 березня по 18 травня було введено надзвичайний стан. Існують також обмеження на виїзд за кордон і повернення в країну після перебування за кордоном.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here