МОЗ ЧР змінило правила носіння масок

0
64
коронавірус в чехії

Міністр охорони здоров’я Адам Войтех поінформував про зміни в правилах носіння масок в медичних і соціальних установах. З суботи 4 липня по всій країні маска буде обов’язковою лише в лікарнях і окремих установах, таких як будинки для людей похилого віку. Місцеві правила гігієнічних станцій продовжують застосовуватися.

Виняток становлять, наприклад, пацієнти і користувачі соціальних послуг, а також діти у віці до 2-х років. Маска також може бути знята медпрацівниками, якщо це необхідно для надання медичної допомоги. Також були зроблені винятки для співробітників, але якщо у них немає маски, вони повинні триматися на відстані не менше 1,5 метрів один від одного.

Зміни стосуються стаціонарних медичних установ і закладів соціального обслуговування, вони застосовуються до подальшого повідомлення.

«Правила носіння масок, обмеження на торгівлю та послуги та інші обмеження тепер можуть регулюватися на місцевому рівні вирішенням окремих регіональних гігієнічних станцій з урахуванням конкретної епідеміологічної ситуації в регіоні», – попереджає уряд на офіційному порталі. Тому завжди необхідно стежити за інформацією з регіональних гігієнічних станцій. Таким чином, місцеві заходи все ще застосовуються.

За даними червневого опитування, чехи стали менше дотримуватися заходів проти коронавірусу

Жителі Чеської Республіки поступово відмовляються від обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням COVID-19. Більшість з них в червні перестали обмежувати себе в спілкуванні з друзями, родичами і колегами. Частка тих, хто дотримується інших заходів, також знизилася. Однак 84% чехів все ще прикривають органи дихання, і близько 66% намагаються менше пересуватися на громадському транспорті. Це випливає з опитування Центру вивчення громадської думки.

  • Число людей, що дотримуються підвищених гігієнічних заходів, зменшилася незначно. Воно впало з 91% в травні до 89% в червні.
  • У червні 65% людей обмежили поїздки на громадському транспорті, а в травні їх частка склала 72%.
  • Частка людей, які скоротили походи по магазинах, впала до 52% з 66% в травні.
  • Зустрічі з родиною, друзями, колегами або діловими партнерами були обмежені в червні тільки 46% респондентів.

Згідно з опитуванням, жінки більшою мірою продовжували приділяти увагу заходам проти поширення захворювання, ніж чоловіки. «Ми зафіксували більш високу частку дотримання більшості згаданих заходів у людей у ​​віці 55 років і старше, особливо у людей старше 65 років», – сказали автори опитування.

Принаймні, один раз 10% учасників опитування пройшла тест на Covid-19, з яких тільки у 3% був позитивний результат. Вісім з десяти чоловік особисто не знають нікого, у кого ця хвороба підтверджена. 8% людей підозрювали у себе зараження коронавірусів на підставі симптомів.

У червні більше 75% людей все ще цікавилися ситуацією з поширенням коронавірусу. «Це незначне зниження інтересу на дев’ять процентних пунктів у порівнянні з тим же питанням, заданим в травневому опитуванні», – зазначили автори дослідження.

В опитуванні, яке проходило з 4 по 17 червня, взяли участь 1 011 осіб старше 18 років. У той час в Чеській Республіці щодня реєструвалися десятки нових випадків захворювання.

У Чехії збільшується число підтверджених випадків зараження коронавірусом

У Чехії знову почала зростати кількість виявлених випадків інфікування коронавірусом. Після трьох днів уповільнення динаміки в четвер, 2 липня, цей показник почав збільшуватися – за добу було виявлено 132 нових заражених.

Зростання виявлення нових заражених медики пов’язують з проведенням поголовного тестування населення району Карвіна, де знаходиться вогнище епідемії. Інфекція поширюється серед шахтарів підприємств OKD. Частка заражених там досягає 279 на 100 000 чоловік. На другому місці в республіці виявилася розташована по сусідству область міста Фрідек-Містек, де на 100 000 осіб припадає в середньому 36 інфікованих. На третьому місці район Острави – 32 випадки на 100 000 населення.

За даними Міністерства охорони здоров’я, з початку пандемії в Чеській Республіці коронавірусом заразилося в цілому 12 178 осіб. Кількість летальних випадків ковід-позитивні хворих до ранку 3 липня склало 353.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here