МВС Чехії готує нові робочі візи для іноземців

0
665
нові робочі візи в чехію

Міністерство внутрішніх справ Чехії зайнялося розробкою нової річної робочої візи для іноземців. Її введення може значним чином спростити процес працевлаштування працівників з-за кордону, в першу чергу, українців.

Про підготовку візи, що не дає її власнику право на переселення, і прив’язану лише до терміну дії трудового договору, повідомив у понеділок під час зустрічі з представниками Служби зайнятості населення ЧР виконуючий обов’язки прем’єра Андрій Бабиш.

«На сьогоднішній день візи видаються терміном на 60, 90 днів. Річна віза допомогла б полегшити весь процес. Після закінчення трудового договору працівники поверталися б до себе на батьківщину»,- заявив прем’єр.

До спрощення режиму працевлаштування іноземців повторно закликають чеські фірми, які потребують додаткової робочої сили.

«Ми відчуваємо гостру нестачу не тільки робітників, операторів обладнання, водіїв, механіків, але і інженерів», – перераховує Томаш Коранда, директор будівельної компанії Hochtief.

Однак працевлаштовувати українців чеським фірмам дуже непросто, так як цей процес зумовлений цілим рядом вимог. По-перше, до пропонованої вакансії не повинен проявляти інтересу ні один з чехів, які бажають працевлаштуватися. Далі фірма зобов’язана надати документи, що підтверджують, що в ній працюють не менше десяти працівників, і довести, що вона дійсно займається бізнесом. І не в останню чергу, компанія зобов’язана сама відшукати за кордоном відповідного кандидата на дану вакансію.

«Якщо фірма вже знаходиться в режимі «Україна», то їй доводиться чекати свого майбутнього працівника від шести до семи місяців», – каже Тереза Гейлова, представник Союзу промисловості і транспорту. Це, треба сказати, певний прогрес.

«Ще нещодавно термін оформлення становив дев’ять місяців. До моменту приїзду працівника вже починався новий сезон будівельних робіт, тобто планувати щось таким чином було неможливо», – згадує Томаш Коранда, повторюючи при цьому, що процес працевлаштування українців треба спрощувати.

«Ми вже підвищили квоту на прийом працівників – з десяти до двадцяти тисяч чоловік, причому ця міра стосується, насамперед, проекту «Україна»», – заявила в. о. міністра праці Ярослава Нємцова (ANO).

Нагадаємо, що в Чехії найнижчий рівень безробіття з усіх країн Євросоюзу. У квітні поточного року в країні налічувалося 242 798 бажаючих працевлаштуватися, а вакантних місць було 267 107. За даними міністерства праці, у ЧР працюють на легальній основі 374 тисячі іноземців, 70 тисяч з них – з України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here