На Чехію очікує подорожчання опалення

0
107
опалення в чехії

Опалення наступного року, швидше за все, подорожчає через значне підвищення вартість квот на викиди парникових газів. Про це повідомив прес-секретар Чеської асоціації теплоенергетики Павел Кауфманн.

«На відміну від минулих років, дуже важко озвучити якісь фіксовані тарифи на наступний рік, тому що кожна теплопостачальна компанія знаходиться в дещо іншій ситуації — не лише стосовно використовуваних типів палива, але і по тому, за яку ціну на сучасному турбулентному ринку їм вдалося придбати квоти на парникові викиди», — сказав Мартін Гайєк, керуючий Асоціації.

Прогнозується, що у випадку вугільних електростанцій в більшості випадків зростання цін на тепло в річному численні становитиме до 5%, для газових — можливо, навіть менше.

Цього року, за словами експертів, людям все ж вдасться заощадити на опаленні від 10 до 15%, завдяки теплій зимі.

Асоціація нагадала, що надходження від продажу квот є доходом державного бюджету. “2017 року держава отримала 7 млрд крон, цього року надходження складуть понад 13 млрд крон, і наступного року бюджетом буде отримана аналогічна сума», — говорить Гайєк. При цьому він вважає, що зростання вартості квот в ціні теплової енергії держава могла б компенсувати шляхом зниження ставки податку з 15 до 10%. «Тепло є однією з основних потреб людини і не повинно обкладатися надмірними податками. Обов’язкові купівлі квот мають той же ефект, що й податки, хоча ця цифра безпосередньо не визначається державою, і люди не бачать її в рахунках за тепло», — сказав Гайєк.

Ціна квот на викиди в ЄС в даний час складає близько 20 євро (520 крон) на тонну CO2. У вересні ціна була ще вищою-понад 25 євро (близько 650 крон), що стало 10-річним максимумом. На початку року вартість парникових квот була менше 8 євро (близько 208 крон). Квоти на викиди повинні “викуповувати” вугільні електростанції та промислові підприємства.

Для опалення середнє домашнє господарство з 4-х чоловік в Чеській Республіці споживає близько 25 ГДж тепла в рік. Асоціація заявила, що поточна середня ціна на вугільне тепло становить близько 580 крон за 1 ГДж, на тепло від природного газу близько 605 крон за 1 ГДж. Таким чином середній щорічний платіж домогосподарства — близько 14-16 тис. крон. Згідно з опитуванням чеського статистичного управління, витрати на опалення та водонагрівання становлять приблизно 6% від загальних витрат домашніх господарств. За даними Асоціації, приблизно 55% тепла виробляється на вугільних ТЕЦ, третина на газових.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here