На чеські школи і дитячі садки чекають чергові реформи

0
451
школи чехії

З вересня цього року в початкових школах розширять асортимент продуктів, які продаються в буфетах. Наприклад, тепер діти знову зможуть купити на обід роглик з шинкою або сир з наповнювачем. Справа в тому, що в січні минулого року багато продуктів стали забороненими для продажу у школах, проте незабаром міністр освіти Роберт Плага визнав, що дані зміни були занадто жорсткими і вирішив повернути деякі продукти на прилавки буфетів. При цьому частина дійсно шкідливих для здоров’я продуктів, так і залишаться під забороною: енергетики, газовані напої з барвниками, шкідливі снеки (чіпси, сухарики та ін).

Інша важлива зміна стосується дитячих садків: тепер вони будуть зобов’язані надавати місце всім дітям з 3 років, згідно місцем проживання сімей. Крім того, відбудеться зміна у фінансуванні дитячих садків: з січня 2019 року вони будуть отримувати 1,8 млрд крон на продовження часу роботи садів а також на те, щоб щодня в кожній групі 2,5 години працювало дві виховательки замість однієї.

Міністр Плага також планує змінити порядок проведення випускних іспитів у школах («матуріти»). Диктант з чеської мови буде продовжено на 10 хвилин, крім того, що зміняться умови проведення іспитів для школярів з обмеженими можливостями. Результати письмового іспиту з чеської мови повинні будуть повідомлятися в термін до 10 днів після проведення іспиту. Раніше викладачі мали право оголосити результати аж до 1 дня до усного іспиту, що не влаштовувало багатьох випускників.

Джерело: ceskenoviny.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here