Надзвичайний стан в Чехії подовжили до 30 квітня

0
110
надзвичайний стан в чехії через пандемію

Режим надзвичайного стану на території Чехії, введений у зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19, буде діяти до кінця квітня. Відповідне рішення прийняли депутати чеського парламенту у вівторок. Парламентарії не підтримали пропозицію уряду продовжити НС ще на 30 днів.

Уряд пропонував продовжити надзвичайний стан до 11 травня – цю позицію в парламенті захищали прем’єр-міністр Андрій Бабіш і глава Центрального кризового штабу, міністр внутрішніх справ Ян Гамачек. Однак в підсумку пропозиція не була підтримана опозиційними партіями і комуністами. Уряд не має чіткого плану і бачення, чому необхідно продовження НС ще на 30 днів, вважають представники опозиційних партій.

«Продовження надзвичайної ситуації без пояснення того, для чого це потрібно, вкрай проблематично. Якщо уряд не розробить план на майбутнє, ми в останній раз підтримаємо продовження надзвичайного стану», – повідомив глава ODS Петро Фіала.

Ян Гамачек відреагував на заяви депутатів, сказавши, що в уряду взагалі не може бути плану, тому що ситуація змінюється щодня.

«Єдиний, у кого є план – це вірус. Не питайте нас про план з поетапними цілями. Коли крива зламається, ми зможемо сказати, що найгірше позаду, і будемо рухатися далі », – зазначив Гамачек.


Треба додати, що у Чехії вдалося зупинити неконтрольоване поширення захворювання Covid-19, про це заявив сьогодні на прес-конференції голова МОЗ Чеської Республіки Адам Войтех. Країна може починати готуватися до відновлення стандартного режиму.

«Дані підтверджують, що Чехії поки вдалося перешкодити гіршому розвитку подій. Ситуація в Чехії відрізняється від тієї, яку ми спостерігаємо в Іспанії, Італії, США та Великобританії. У наших лікарень є достатні резерви», повідомив Адам Войтех.

Фактор репродукції вірусу в країні наближається до одиниці.

За даними на ранок середи, в Чехії виявлено 5033 випадки захворювання Covid-19, зафіксована 91 смерть пацієнта, 181 хворий вилікувався, повідомляє Міністерство охорони здоров’я Чехії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here