Найбільше чехи симпатизують словакам, найменше – циганам

0
114
Найбільше чехи симпатизують словакам, найменше - циганам

Згідно даних дослідження Центру громадської думки (CVVM), найбільшу симпатію чехи відчувають до словаків. Навпаки, араби і цигани викликають у них різку антипатію, проте за останній рік ставлення до цих етнічних груп дещо поліпшилося.

Словакам симпатизує 80% чехів, а різко негативні емоції словаки викликають тільки у 1%. 50% чехів відчуває симпатію до поляків, 38% – до греків, 34% – до німців, 30% – до євреїв і угорцям, 25% – до болгарам. Також 37% добре ставиться до в’єтнамців, що стало найвищим показником з 2013 р., коли CVVM вперше почав публікувати ці дані.

Хоча стосовно чотирьох народів антипатія переважує симпатію, переважаючим залишається нейтральне ставлення: росіянам симпатизує 25% чехів, сербам – 22%, українцям і китайцям – по 21%. При цьому ставлення до китайців за останній рік покращилось. Негативно в тій чи іншій мірі до китайців ставиться 30% чехів, росіян – 34% чехів, українців – 39%, до сербів – 26%. Нейтральне ставлення до росіян властиво 38% чехів, українців – 37%.

Найбільш негативне ставлення чехи відчувають до арабів – вони антипатичні 37% чехів, проте в 2016 р. цей показник досягав 41%. Симпатії в тій чи іншій мірі до них відчуває 5% населення. Дослідження виявило такі ж показники і щодо циган.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here