Названі головні переваги та проблеми чеської нації

0
557

Згідно з даними дослідження Чеського статистичного управління, Чеська Республіка займає 87-й рядок у списку найбільш багатонаселених держав світу, актуальна кількість громадян, які проживають у країні, становить 10 674 723 чоловік.

Чеська держава може похвалитися одним з найнижчих рівнів злочинності, а в рамках Європейського союзу Чехія лідирує серед країн з найменшим числом громадян, які перебувають на межі бідності і за порогом бідності, також у Чехії один з найнижчих показників у світі по смертності новонароджених. Однак, незважаючи на те, що країна займає лідируючі позиції у багатьох сферах, є у неї і проблеми, до числа яких відносяться: шкідливі звички і надмірна вага.

Вік населення

«Населення Чеської Республіки поступово старіє, що відбувається і в інших країнах Європейського союзу, з середнім показником 41,5 років ми належимо до числа наймолодших держав в ЄС. Найбільше дорослих і літніх громадян в Німеччині та Італії, де середній вік населення складає 45,8 і 45,5 років відповідно», – говорять автори дослідження.

Смертність новонароджених

Автори дослідження вкрай позитивно оцінюють рівень смертності новонароджених в Чехії, так як він є одним з найнижчих у світі. У Чехії помирає 2,5 дитини на 1000 новонароджених, кращими показниками може похвалитися тільки жителі Словенії (1,6) і Фінляндії (1,7).

Освіта

«З показником 70,9% Чехія займає перше місце в Євросоюзі за кількістю людей з середньою освітою, середній показник в Європейському союзі становить 40%», – йдеться у підсумках дослідження. На жаль, але з вищою освітою ситуація не така сприятлива, тільки 21% чеських громадян закінчили вищі навчальні заклади, у Європі середній показник – 40%.

Бідність

У Чехії зафіксований один з найнижчих показників за рівнем бідності населення. Злидні загрожують «лише» 13,3% чехів, середня цифра по ЄС – 23,5%. Найгірше з показником бідності йдуть справи в Болгарії (40%), Румунії (39%) та Греції (36%).

Здоров’я

Чехія демонструє високі показники за багатьма критеріями, але тільки не в плані охорони здоров’я. Великою проблемою громадян Чехії є надмірна вага, якою страждають 63% чоловіків та 48% жінок. Майже 20% з них страждають від ожиріння, також в державі фіксується дуже високий показник кількості курців – 28% населення.

Джерело: www.czso.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here