Нові дані про інфляцію: чехи заощадили на їжі, одязі та телефонному зв’язку

0
110
інфляція в чехії

Зростання споживчих цін у липні сповільнилося і склало 2,3%. Порівняно з минулим липнем, найбільше в Чехії подорожчали житло та паливо, подешевшали одяг та телекомунікаційний зв’язок. Такі дані надав Статистичний комітет Чехії. В майбутньому аналітики прогнозують 2,2% зростання інфляції.

Ціни на паливо, порівняно з липнем 2017-го року, піднялися на 12,6%. Причиною тому стало підвищення світових цін на нафту в результаті обмеження видобутку нафти з боку ОПЕК і Росії. Якщо в минулому році нафта марки Brent коштувала 48,48 доларів за барель, в липні цього року її продавали за 71-80 доларів.

Ціни на орендоване житло зросли на 3,2%. Це було зумовлено подорожчанням комунальних послуг, особливо електрики: ціни на неї зросли більш ніж на 5%. Крім того, з-за великого попиту на житло піднялися ціни і на саму нерухомість.

З-за підвищеного попиту на туристичні послуги подорожчали тури за кордон: ріст цін склав 12,6%. За словами експертів, підвищений попит є результатом збільшення доходів чехів: в цьому році вони готові витратити на свою відпустку більше.

При цьому в Чехії трохи знизилися ціни на продукти харчування і безалкогольні напої, а також на послуги зв’язку. В останньому випадку причиною могло стати врегулювання вартості дзвінків у рамках ЄС.

Головний економіст банку Unicredit Павло Собішек зазначив, що міжрічне зниження цін на продукти сталося в перший раз з жовтня 2016-го року. Подешевшали овочі (на 12%), фрукти (4,7%), сири і сир (1,7%), цукор (9,8%). При цьому піднялися ціни на масло: воно подорожчало на 4,2%.

Павло Собішек також звернув увагу на те, що в наступних місяцях ситуація повинна змінитися. Через довгу спеку врожай буде менше і ціни на продукти знову зростуть.

Джерело: ihned.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here